Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika [3 kl.]

Inne serwisy:

Krucjata eucharystyczna
KOMUNIKATY
Św. Pius X Rekolekcje ignacjańskie Mały modlitewnik łaciński Krucjata różańcowa Filozofia św. Tomasza z Akwinu Katecheza DVD dla kapłanów Mszalik codzienny
Sekretariat Krucjaty Różańcowej Tradycji
Bractwa Św. Piusa X
ul. Garncarska 32
04-886 Warszawa

Marzec 2002 r.

List okólny nr 16

DO UCZESTNIKÓW KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ

Drodzy Krzyżowcy Matki Bożej Różańcowej,

Jakiś czas temu opisałem Wam cudowne skutki, jakie krucjaty różańcowe przynosiły w przeszłości, przede wszystkim w XX w. Krucjaty różańcowe występowały często w dziejach Kościoła, ale chociaż nosiły tę samą nazwę, ich cel był za każdym razem inny. Nad spełnieniem każdego z nich czuwała Matka Boża, która jest naszą najlepszą patronką, orędowniczką i wspomożycielką w Niebie.

Krucjata Różańcowa, rozpoczęta przez Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X, ma również określone cele. Chociaż je znacie, pozwólcie, że jednak je przypomnę:

  1. królestwo powszechne Chrystusa Pana we wszystkich dziedzinach życia
  2. powrót Narodu Polskiego do Tradycji Apostolskiej i Mszy św. Wszechczasów
  3. tryumf Niepokalanego Serca Maryi nad wszelkimi herezjami głoszonymi w Polsce
  4. świętość polskich rodzin
  5. nawrócenie młodzieży
  6. święci kapłani, zakonnicy i zakonnice.

Krucjata musi działać, dopóki jej cel nie zostanie osiągnięty. Ks. Przełożony pytał się mnie niedawno, czy Krucjata w ogóle jeszcze „żyje”, czy też może jest już „martwa”? Zapytajmy więc i my, co to znaczy „żyje”" Życie naszej krucjaty polega przede wszystkim na modlitwach, do odmawiania których się zobowiązaliśmy, tzn. przynajmniej jednej dziesiątki różańca we wspomnianych celach. Ale podobnie jak ciało nieraz choruje albo może nawet mieć martwe członki, tak samo i u nas mogą znaleźć się tacy, którzy z pewnym zapałem wstąpili w szeregi Krucjaty, ale teraz o swych obowiązkach nie pamiętają. Chociaż dopóki ludzie istnieją, istnieje też niedoskonałość i zapomnienie, jednak św. Paweł woła do tych ostygłych: „Ocknijcie się!”. Wzywam więc wszystkich, a szczególnie tych spośród Was, którzy mieszkają razem z innymi członkami Krucjaty, np. z dziećmi, do większej jeszcze gorliwości w wypełnianiu wziętych na siebie obowiązków.

Życie grupy modlitewnej nie polega tylko na wiernym wypełnieniu zadanych modlitw, ale również na sposobie i intensywności ich odmawiania. W każdej organizacji – albo organizmie – są części, które funkcjonują lepiej niż pozostałe; są oczywiście i takie, które funkcjonują gorzej – Krucjata różańcowa nie jest tu wyjątkiem. Wiem z rozmów z niektórymi z Was, że jedni z wielką miłością i zapałem, który mieli na początku, codziennie odmawiają przynajmniej jedną dziesiątkę, podczas gdy inni – niestety – nie zawsze o tym pamiętają. Dla nich byłoby więc korzystne zapisać sobie te punkty i mieć je codziennie przed oczyma, kiedy się odmawia różaniec.

Prośmy Boga o większą żarliwość – świat potrzebuje wielu modlitw! Matka Boża podkreślała to w Fatimie, mówiąc, że za mało jest tych, którzy się modlą i z tego powodu wielka liczba dusz wpada do piekła. Każdy Polak, który kocha swą ziemską Ojczyznę, szczególnie mocno pragnie osiągnięcia 2., 3. i 4. celu Krucjaty. Mamy do tego niezawodnego pomocnika: Matkę Bożą, i niezawodny środek: różaniec.

Niech Bóg Wam udzieli pełni swego błogosławieństwa!

ks. Anzelm Ettelt FSSPX

spis listów »

Strona głównaKapliceKomunikaty duszpasterskieMultimedia„Zawsze Wierni”KontaktKsięgarnia wysyłkowa

Najnowszy numer „Zawsze Wierni”

Co Kościół dał Polsce?

Najnowszy materiał do pobrania

Pokuta w duchu Fatimy

rekolekcje wielkopostne wygłoszone przez o. Tomasza OP

Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X

© 1997—2019 Wydawnictwo Te Deum sp. z o.o.