dzień ferialny [4 kl.]

Inne serwisy:

Krucjata eucharystyczna
KOMUNIKATY

08.07—17.07

rekolekcje ignacjańskie dla mężczyzn i kobiet

08.07—17.07 Jaworki k. Szczawnicy zmiana

obóz wakacyjny dla chłopców

17.07—26.07 Jaworki k. Szczawnicy zmiana

obóz wakacyjny dla dziewcząt

20.07 Tuchów

zmiana godziny Mszy św. (jednorazowo)

16.08—22.08 Tatry Wysokie, Słowacja

obóz wędrowny dla chłopców

22.08—28.08 Tatry Wysokie, Słowacja

obóz wędrowny dla dziewcząt

26.08—31.08 Bajerze

rekolekcje ignacjańskie dla mężczyzn

03.09—07.09 Bajerze zmiana

rekolekcje montfortańskie dla mężczyzn i kobiet

09.09—14.09 Warszawa

rekolekcje ignacjańskie dla kobiet

Św. Pius X Rekolekcje ignacjańskie Mały modlitewnik łaciński Krucjata różańcowa Filozofia św. Tomasza z Akwinu Katecheza DVD dla kapłanów Mszalik codzienny
Sekretariat Krucjaty Różańcowej Tradycji
Bractwa Św. Piusa X
ul. Żwanowiecka 46/50
04-849 Warszawa

Grudzień 1997 r.

List okólny nr 3

DO UCZESTNIKÓW KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ

Drodzy Krzyżowcy Matki Bożej Różańcowej,

W naszym poprzednim liście pragnęliśmy ukazać potrzebę wspierania i wyznawania Powszechnego Królestwa Naszega Pana Jezusa Chrystusa, nie tylko jako pięknej, doniosłej teorii, ale jako programu życia. To jest pierwszy i podstawowy cel Krucjaty. Rozważmy raz jeszcze i spójrzmy na pierwszą intencję: Królestwo Powszechne Chrystusa Pana we wszystkich dziedzinach życia.

Ostatnie słowa tej formuły dają nam konkretną wskazówkę, jak Królestwo Chrystusa winno być konkretnie realizowane: we wszystkich instytucjach i wydarzeniach życia prywatnego i publlicznego. To oznacza, iż modlimy się o to, aby Nasz Pan Jezus Chrystus panował w każdym domu, we wszystkich gospodarczych, społecznych, administracyjnych i politycznych instytucjach, i aby Jego Święte Prawo było uwzględniane w parlamentach, trybunałach, bankach, przedsiębiorstwach, szpitalach, a także na ulicznych targowiskach. Aby każde z tych ciał uznawało Jego jako Zasadę i ostateczny Cel swego istnienia, jako jedyną przyczynę wszelkiego porządku, dobrobytu i pokoju: Pax Christi in regno Christo – było emblematem papieża Piusa XI: Pokój Chrystusowy w Królestwie Chrystusowym.

Mam nadzieję, iż przyznacie, że ta modlitwa jest koniecznym protestem, prowokacją, a wreszcie deklaracją wojny. Jest to protest przeciwko dyktaturze mass-mediów, reklamy i masońskiej edukacji, która próbuje całkowicie zatrzeć „zgorszenie dla Żydów” (1 Kor 1, 23), która nie chce, aby ich wolność była ograniczona przez powszechne więzy Prawa, przez Najwyższego, który decyduje o ich przeznaczeniu i zobowiązuje ich do posłuszeństwa. Tak katolik musi zaprotestować przeciwko duchowej tyranii. Protestuje przeciwko niemoralnym prawom i nigdy ich nie zaakceptuje. Protestuje także przeciwko prawom niekatolickim, które prowadzą do indyferentyzmu religijnego i zdrady świętej misji Kościoła (jak czyni to współczesny ekumenizm). Protestuje on wreszcie przeciwko jakimkolwiek zamachom na jego prawo bycia przekonanym katolikiem, kiedykolwiek instytucja żąda od niego „bycia naturalnym”, areligijności – przynajmniej w zachowaniach zewnętrznych (bardzo często jest to wymagane w kontraktach przez międzynarodowe przedsiębiorstwa).

Czasami, obecnie coraz częściej, protest ten może stać się prowokacją: kiedy powstaje konflikt pomiędzy twoją wiarą a otoczeniem. Nowocześni ludzie czują się zgorszeni widząc u kogoś zachowania katolickie. Nazywają go integrystą i fundamentalistą, i czują się osobiście atakowani, gdy ktoś nie odpowiada ich liberalnym poglądom. Czy nie jest przypadkiem tak, że ich wzburzenie jest tylko zewnętrznym wyrazem ich złego sumienia? Że sekretnie, w głębi serca, rodzi się życzenie odmiany i nawrócenia? Tak rzeczywiście jest, dowodzi tego 2000-letnia misyjna praca Kościoła. Módlmy się więc usilnie, a, ponad wszystko, dawajmy dobry przykład, praktykujmy cnoty, aby być „światłością świata”, bez względu na to, jak oni krzyczą i się wyśmiewają.

A wreszcie to nasze przekonanie może stać się deklaracją wojny duchowej, katolik głosi bowiem prawo Chrystusa Króla, a wyrzuca z domu wszystko to, co mogłoby się Jemu sprzeciwić. Gdziekolwiek pracuje, w zakresie swoich czynów i odpowiedzialności, stosuje się do zasad własnego życia: Oportet illum regnare! – Niech On panuje! Dlatego też przeciwnik go atakuje i prześladuje na wiele sposobów. Dwie reakcje winny być absolutnie unikane: kapitulacja i gorycz. Kapitulacja oznaczałąby porzucenie walki, rezygnację jako „jestem zbyt słaby” lub „to zbyt trudne”. Gorycz byłaby nienawiścią przeciwko innym, przeciwko wrogom. Jeżeli kogokolwiek lub cokolwiek mamy nienawidzić, to tylko diabła i grzech. Ale prawo Boże wymaga od nas miłości dla grzeszników, a nawet dla nieprzyjaciół. Nigdy nie zapominajmy o tym przykazaniu.

Być może braliście udział w naszych Mszach w Polsce, gdy na początku prawie zawsze śpiewamy Christus vincit. Niech będzie to przypomnieniem dla wszystkich uczestników Krucjaty, aby nie zapomnieli dla jakiego celu żyjemy, modlimy się i pracujemy: powszechnego Królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Cześć Niepokalanej!

Ks. Karl Stehlin FSSPX

spis listów »

Strona głównaKapliceKomunikaty duszpasterskieMultimedia„Zawsze Wierni”KontaktKsięgarnia wysyłkowa

Najnowszy numer „Zawsze Wierni”

Relikwie Męki Pańskiej

Najnowszy materiał do pobrania

Pokuta w duchu Fatimy

rekolekcje wielkopostne wygłoszone przez o. Tomasza OP

Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X

© 1997—2019 Wydawnictwo Te Deum sp. z o.o.