23.04—28.04 Bajerze
— rekolekcje ignacjańskie dla kobiet
28.04 Warszawa
— dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania
28.04 Kraków
— nie będzie Mszy św. (jednorazowo)
28.04 Lublin
— nie będzie Mszy św. (jednorazowo)
29.04—03.05 Susiec
29.04 Lublin
— zmiana godziny Mszy św. (jednorazowo)
05.05 Kraków
— nie będzie Mszy św. (jednorazowo)
09.05 Jastrzębie-Zdrój
— wykład x. Łukasza Szydłowskiego FSSPX
10.05 Nowy Targ
— wykład x. Łukasza Szydłowskiego FSSPX
11.05—13.05 Poznań
— zlot Rycerstwa Niepokalanej dla chłopców
12.05 Kraków
— spotkanie koła apologetycznego
12.05 Kraków
24.05 Gdynia
— wizyta międzynarodowego moderatora MI ks. Karola Stehlina FSSPX
25.05 Katowice
— wizyta międzynarodowego moderatora MI ks. Karola Stehlina FSSPX
26.05—27.05 Warszawa
— III Ogólnopolski Zlot Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji
16.06 Puszczykowo
— VII Poznański Piknik Tradycji
23.06 Olsztyn
— IV Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do Gietrzwałdu
25.06—29.06
— rekolekcje montfortiańskie dla mężczyzn
29.06 Warszawa
— wyjazd na święcenia kapłańskie do Zaitzkofen
02.07—06.07
— rekolekcje montfortiańskie dla kobiet
09.07—18.07 Jaworki k. Szczawnicy
18.07—27.07 Jaworki k. Szczawnicy
— obóz wakacyjny dla dziewcząt
16.08—22.08 Beskid Żywiecki
21.08—27.08 Beskid Żywiecki
27.08—01.09
— rekolekcje ignacjańskie dla kobiet
03.09—08.09








Bractwa Św. Piusa X
ul. Garncarska 32
04-886 Warszawa
Czerwiec 2000 r.
List okólny nr 9
DO UCZESTNIKÓW KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ
Drodzy Krzyżowcy Matki Bożej Różańcowej,
Zaczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony Sercu Jezusowemu; miesiąc, w którym w specjalny sposób czcimy Boskie Serce. Teologia mówi, że materialne Serce Jezusa jest przedmiotem czci, ale najważniejszym przedmiotem naszej czci nie jest serce cielesne samo w sobie i dla siebie samego, lecz jako symbol miłości. Nabożeństwo do Najświętszego Serca zwraca się do tego Boskiego Serca jako symbolu miłości, do wymownego wyrazu, kim Jezus był, co zrobił i co za nas wycierpiał. Pan Jezus tak powiedział Małgorzacie Marii Alacoque: „oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego dla nich nie szczędziło, aż do zupełnego wyniszczenia Siebie”.
Nie ma chyba niczego w zmysłowym i materialnym świecie, co by można z większą słusznością podać wiernym za przedmiot czci jak to Święte Serce, tak kochające i tak utrapione. To Serce i Niepokalane Serce Maryi są jakby jednym sercem, które chce nas nauczyć boskiej miłości.
Czytanie słów Pana Jezusa wypowiedzianych w trakcie objawień, które miała św. Małgorzata w Paray-le-Monial, pozwala nam rozumieć miłość Serca Jezusowego i Jego pragnienie ratowania dusz. Jako przykład, pragnąłbym podać parę ważnych cytatów z pism św. Małgorzaty: „Zbawca pozwolił mi pojąć, że jedynie gorące pragnienie, by być miłowanym przez ludzi i aby ich dusze ratować z dróg zatracania, na które całe ich rzesze pociąga szatan, skłania Go do objawienia im swego Serca wraz ze wszystkimi skarbami Jego Bożej miłości, łask i miłosierdzia, uświęcenia i zbawienia, które się w Nim znajdują”. „To nabożeństwo jest ostatnim wysiłkiem Jego miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem w tych ostatecznych czasach” – mówi dalej św. Małgorzata. Jezus mówił też do niej: „ty przynajmniej staraj się Mi zadośćuczynić, o ile to będzie w twej mocy, za ich niewdzięczność”.
Matka Boska w objawieniach fatimskich mówi nam cały czas o modlitwie, mówi też o odmawianiu Różańca świętego. Mówi też Ona wyraźnie, że jest wiele dusz, które wpadną do piekła, ponieważ nie ma nikogo, kto by się za nie modlił. Wiecie, że im bardziej panuje grzech i szatan, tym bardziej potrzebna jest modlitwa i widzicie waszymi oczyma jasno, że żyjecie w takich czasach, w których na pewno modlitwa jest bardzo potrzebna, może nawet bardziej niż w innych okresach dziejów Kościoła. Z tego powodu jesteście w Krucjacie Różańcowej, a kiedy się wpisywaliście, wtedy zgodziliście się z pewnymi warunkami, o których trzeba jednak od czasu do czasu przypomnieć, ponieważ są koniecznością.
Wszyscy uczestnicy Krucjaty Różańcowej powinni odmawiać przynajmniej jedną dziesiątkę Różańca świętego we wszystkich sześciu intencjach podanych przez Krucjatę Różańcową oraz odmawiać modlitwę się Pod Twoją obronę.... Zachęcam zaś, w miarę możliwości, do odmawiania całego Różańca w tych intencjach, zwłaszcza ze względu na fakt, że Matka Boska w Fatimie specjalnie tak prosiła. Na Jej prośbę każdy katolik powinien więc odmawiać codziennie cały Różaniec, zwłaszcza zaś ten, który dobrowolnie się do tego zobowiązał przez przystąpienie do Krucjaty.
Intencje te są następujące:
- o powszechne Królestwo Chrystusa Pana we wszystkich dziedzinach życia,
- o powrót narodu polskiego do Tradycji Apostolskiej i Mszy św. Wszechczasów,
- o tryumf Niepokalanego Serca Maryi nad wszelkimi herezjami głoszonymi w Polsce,
- o świętość polskich rodzin,
- o nawrócenie młodzieży,
- o świętych kapłanów, zakonników i zakonnice .
Święci uważali modlitwę o świętych kapłanów i zakonników i zakonnice za najważniejszą wśród wymienionych wyżej intencji. Ważne jest więc, żeby mieć świętych kapłanów, gdyż jak mówili święci, przez świętych kapłanów, zakonników i zakonnice nawrócić się może i cały świat.
Bóg szuka takich dusz, które przez pokutę pomagają Jezusowi w zadośćuczynianiu za grzechy. Bądźmy więc wierni naszym postanowieniom, które wynikają z przynależności do Krucjaty. Wypełniajmy chętnie nasze obowiązki krucjatowe – wszystko z miłości do Jezusa i Maryi.
ks. Anzelm Ettelt FSSPX