„Na świecie ucisk mieć będziecie; ale ufajcie, jam zwyciężył świat” Jan 16,33
Śś. Kosmy i Damiana, Męczenników [3 kl.]

Kraków

Przeorat św. Stanisława biskupa

kaplica pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszystkich Łask

ul. Zdunów 24

12 266 71 65

Msze św.

Komunikaty duszpasterskie:

27.09–01.10 porządek nabożeństw

zobacz komunikaty z całego roku dla tego miejsca

Dodatkowe informacje:

W każdą niedzielę na pół godziny przed Mszą św. jest odmawiany różaniec lub są śpiewane Godzinki; w tym czasie można przystąpić do spowiedzi; po Mszy św. katecheza dla dorosłych.

Pół godziny przed wieczorną Mszą św. w tygodniu jest odmawiany różaniec; w tym czasie można przystąpić do spowiedzi. W czwartki o godz. 17.20 jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca przed wieczorną Mszą św. (o godz. 18) jest odprawiana Godzina święta (adoracja Najświętszego Sakramentu; początek o godz. 17.00 – można wtedy przystąpić do spowiedzi).

W maju o godz. 17.30 są odprawiane nabożeństwa majowe, a w czerwcu – czerwcowe. Prze cały październik codziennie są odprawiane nabożeństwa październikowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem (od godz. 17.20).

Dyżury spowiedników

W tygodniu do spowiedzi można przystąpić na pół godziny przed wieczorną Mszą św. Spowiednicy dyżurują:

  • poniedziałek: x. Hubert Kuszpa FSSPX
  • wtorek: x. Anzelm Ettelt FSSPX
  • środa: x. Łukasz Szydłowski FSSPX
  • czwartek: x. Raivo Kokis FSSPX
  • piątek: x. Łukasz Szydłowski FSSPX

W przypadku nieobecności wskazanego wyżej kapłana zastępuje go inny.


Przeorat znajduje się przy ul. Zdunów 24 (Kraków Łagiewniki). Dojazd z centrum np. tramwajami linii: 8 (z Bronowic), 19 (z Dworca Towarowego; przystanek m.in. Dworzec Główny PKP Tunel) lub 22 (z Nowej Huty) w kierunku Borka Fałęckiego; należy wysiąść na przystanku Solvay (następny po Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach ZUS Łagiewniki), stamtąd trzeba jeszcze dojść ok. 15 minut.

Uwaga kierowcy, parkowanie samochodów jest dozwolone tylko na podjeździe pod przeoratem! Zostawienie samochodu na ulicy bądź wewnętrznej drodze osiedlowej (prostopadłej do ul. Zdunów) może się skończyć wypisaniem mandatu przez Straż Miejską.

Zobacz mapkę dojazdu do przeoratu (tramwaj, autobus).

Zdjęcia kaplicy: