„Na świecie ucisk mieć będziecie; ale ufajcie, jam zwyciężył świat” Jan 16,33
3. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]

Kalendarz liturgiczny na rok 2022

Oznaczenia:

  • czcionka pogrubiona — święto obowiązkowe
  • kursywa — wspomnienie
  • kolory szat oznaczono graficznie

dzisiajbieżący miesiąc • wybierz miesiąc »

styczeń

  1. sb oktawa Bożego Narodzenia 1 kl.
  2. nd Najświętszego Imienia Jezus 2 kl.
  3. pn dzień ferialny 4 kl.
  4. wt dzień ferialny 4 kl.
  5. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Telesfora, Papieża i Męczennika
  6. cz Objawienie Pańskie 1 kl.
  7. pt dzień ferialny 4 kl.
  8. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  9. nd Niedziela Świętej Rodziny 2 kl.
  10. pn dzień ferialny 4 kl.
  11. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Hygina, Papieża i Męczennika
  12. śr dzień ferialny 4 kl.
  13. cz wspomnienie Chrztu Pańskiego 2 kl.
  14. pt św. Hilarego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Feliksa, Kapłana i Męczennika
  15. sb św. Pawła, Pierwszego Pustelnika, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Maura, Opata
  16. nd 2. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  17. pn św. Antoniego, Opata 3 kl.
  18. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Pryski, Dziewicy i Męczennicy
  19. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Mariusza, Marty, Audifaksa i Abachuma, Męczenników, oraz św. Kanuta, Króla i Męczennika
  20. cz śś. Fabiana, Papieża i Sebastiana, Męczenników 3 kl.
  21. pt św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
  22. sb śś. Wincentego i Anastazego, Męczenników 3 kl.
  23. nd 3. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  24. pn św. Tymoteusza, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  25. wt Nawrócenie św. Pawła, Apostoła 3 kl.
  26. śr św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  27. cz św. Jana Chryzostoma, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  28. pt św. Piotra Nolasko, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
  29. sb św. Franciszka Salezego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  30. nd 4. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  31. pn św. Jana Bosco, Wyznawcy 3 kl.

luty

  1. wt św. Ignacego, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  2. śr Oczyszczenie N.M.Panny 2 kl.
  3. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Błażeja, Biskupa i Męczennika
  4. pt św. Andrzeja Corsiniego, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  5. sb św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
  6. nd 5. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  7. pn św. Romualda, Opata 3 kl.
  8. wt św. Jana z Maty, Wyznawcy 3 kl.
  9. śr św. Cyryla Aleksandryjskiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Apolonii, Dziewicy i Męczennicy
  10. cz św. Scholastyki, Dziewicy 3 kl.
  11. pt Objawienie się N.M.Panny w Lourdes 3 kl.
  12. sb Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów N.M.Panny, Wyznawców 3 kl.
  13. nd Niedziela Siedemdziesiątnicy 2 kl.
  14. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Walentego, Kapłana i Męczennika
  15. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Faustyna i Jowity, Męczenników
  16. śr dzień ferialny 4 kl.
  17. cz dzień ferialny 4 kl.
  18. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Symeona, Biskupa i Męczennika
  19. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  20. nd Niedziela Sześćdziesiątnicy 2 kl.
  21. pn dzień ferialny 4 kl.
  22. wt Katedry św. Piotra, Apostoła 2 kl.
  23. śr św. Piotra Damianiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  24. cz św. Macieja, Apostoła 2 kl.
  25. pt dzień ferialny 4 kl.
  26. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  27. nd Niedziela Pięćdziesiątnicy 2 kl.
  28. pn dzień ferialny 4 kl.

marzec

  1. wt dzień ferialny 4 kl.
  2. śr Środa Popielcowa 1 kl.
  3. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
  4. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Kazimierza, Wyznawcy / św. Lucjusza I, Papieża i Męczennika
  5. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  6. nd 1. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  7. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Tomasza z Akwinu, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  8. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Jana Bożego, Wyznawcy
  9. śr środa suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
    wsp. św. Franciszki Rzymianki, Wdowy
  10. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. świętych Czterdziestu Męczenników
  11. pt piątek suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
  12. sb sobota suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
    wsp. św. Grzegorza Wielkiego, Papieża, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  13. nd 2. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  14. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
  15. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Klemensa Marii Dworzaka, Wyznawcy
  16. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
  17. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Patryka, Biskupa i Wyznawcy
  18. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Cyryla Jerozolimskiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  19. sb św. Józefa, Oblubieńca N.M.Panny, Wyznawcy, Patrona Kościoła Katolickiego 1 kl.
    wsp. feria Wielkiego Postu
  20. nd 3. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  21. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Benedykta, Opata
  22. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  23. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
  24. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Gabriela Archanioła
  25. pt Zwiastowanie N.M.Pannie 1 kl.
    wsp. feria Wielkiego Postu
  26. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  27. nd 4. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  28. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Jana Kapistrana, Wyznawcy
  29. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  30. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
  31. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.

kwiecień

  1. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  2. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Franciszka z Pauli, Wyznawcy
  3. nd 1. Niedziela Męki Pańskiej 1 kl.
  4. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Izydora, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  5. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Wincentego Ferreriusza, Wyznawcy
  6. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
  7. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
  8. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. Matki Bożej Bolesnej (w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.)
  9. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  10. nd Niedziela Palmowa 1 kl.
  11. pn Poniedziałek Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  12. wt Wtorek Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  13. śr Środa Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  14. cz Wielki Czwartek 1 kl.
  15. pt Wielki Piątek 1 kl.
  16. sb Wielka Sobota 1 kl.
  17. nd Wielkanoc 1 kl.
  18. pn Poniedziałek Wielkanocny 1 kl.
  19. wt Wtorek Wielkanocny 1 kl.
  20. śr Środa Wielkanocna 1 kl.
  21. cz Czwartek Wielkanocny 1 kl.
  22. pt Piątek Wielkanocny 1 kl.
  23. sb Sobota Wielkanocna 1 kl.
  24. nd Niedziela Przewodnia (1. Niedziela po Wielkanocy) 1 kl.
  25. pn św. Marka, Ewangelisty 2 kl.
    wsp. Litania Większa
  26. wt św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski 1 kl.
  27. śr św. Piotra Kanizjusza, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  28. cz św. Pawła od Krzyża, Wyznawcy 3 kl.
  29. pt św. Piotra z Werony, Męczennika 3 kl.
  30. sb św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy 3 kl.

maj

  1. nd św. Józefa Rzemieślnika, Oblubieńca N.M.Panny, Wyznawcy 1 kl.
    wsp. 2. Niedziela po Wielkanocy
  2. pn św. Atanazego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  3. wt N.M.Panny Królowej Korony Polski, Głównej Patronki Polski 1 kl.
  4. śr św. Floriana, Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Moniki, Wdowy
  5. cz św. Piusa V, Papieża i Wyznawcy 3 kl.
  6. pt dzień ferialny 4 kl.
  7. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  8. nd św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski 1 kl.
    wsp. 3. Niedziela po Wielkanocy
  9. pn św. Grzegorza z Nazjanzu, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  10. wt św. Antonina, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Gordiana i Epimacha, Męczenników
  11. śr śś. Filipa i Jakuba, Apostołów 2 kl.
  12. cz śś. Nereusza, Achillesa, Domicylli i Pankracego, Męczenników 3 kl.
  13. pt św. Roberta Bellarmina, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  14. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. św. Bonifacego, Męczennika
  15. nd 4. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.
  16. pn św. Andrzeja Boboli, Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Ubalda, Biskupa i Wyznawcy
  17. wt św. Paschalisa Baylona, Wyznawcy 3 kl.
  18. śr św. Wenancjusza, Męczennika 3 kl.
  19. cz św. Piotra Celestyna, Papieża i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Pudencjany, Dziewicy
  20. pt św. Bernardyna ze Sieny, Wyznawcy 3 kl.
  21. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  22. nd 5. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.
  23. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. Litania Mniejsza
  24. wt N.M.Panny Wspomożycielki Wiernych 2 kl.
    wsp. Litania Mniejsza
  25. śr wigilia Wniebowstąpienia Pańskiego 2 kl.
    wsp. św. Grzegorza VII, Papieża i Wyznawcy / św. Urbana I, Papieża i Męczennika / Litania Mniejsza
  26. cz Wniebowstąpienie Pańskie 1 kl.
  27. pt św. Bedy Wielebnego, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Jana I, Papieża i Męczennika
  28. sb św. Augustyna z Canterbury, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  29. nd Niedziela po Wniebowstąpieniu 2 kl.
  30. pn św. Jana Sarkandra, Kapłana i Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Feliksa I, Papieża i Męczennika
  31. wt N.M.Panny Królowej 2 kl.
    wsp. św. Petroneli, Dziewicy

czerwiec

  1. śr św. Anieli Merici, Dziewicy 3 kl.
  2. cz Bł. Sadoka i Towarzyszy, Męczenników 3 kl.
    wsp. śś. Marcelina i Piotra Męczenników, oraz Erazma, Biskupa i Męczennika
  3. pt dzień ferialny 4 kl.
  4. sb wigilia Zesłania Ducha Świętego 1 kl.
  5. nd Zesłanie Ducha Świętego 1 kl.
  6. pn poniedziałek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  7. wt wtorek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  8. śr środa suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  9. cz czwartek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  10. pt piątek suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  11. sb sobota suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  12. nd Trójcy Przenajświętszej 1 kl.
  13. pn św. Antoniego z Padwy, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  14. wt św. Bazylego Wielkiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  15. śr Bł. Jolanty, Wdowy 3 kl.
    wsp. śś. Wita, Modesta i Krescencji, Męczenników
  16. cz Boże Ciało 1 kl.
  17. pt św. Grzegorza Barbarigo, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  18. sb św. Efrema, Diakona, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. śś. Marka i Marcelina, Męczenników
  19. nd 2. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  20. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Sylweriusza, Papieża i Męczennika
  21. wt św. Alojzego Gonzagi, Wyznawcy 3 kl.
  22. śr św. Paulina, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  23. cz dzień ferialny 4 kl.
  24. pt Najświętszego Serca Pana Jezusa 1 kl.
  25. sb Narodzenie św. Jana Chrzciciela 1 kl.
  26. nd 3. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  27. pn dzień ferialny 4 kl.
  28. wt wigilia śś. Apostołów Piotra i Pawła 2 kl.
  29. śr śś. Piotra i Pawła, Apostołów 1 kl.
  30. cz wspomnienie św. Pawła, Apostoła 3 kl.

lipiec

  1. pt Najdroższej Krwi Pana Jezusa 1 kl.
  2. sb Nawiedzenie N.M.Panny 2 kl.
    wsp. śś. Processa i Martyniana, Męczenników
  3. nd 4. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  4. pn dzień ferialny 4 kl.
  5. wt św. Antoniego Marii Zaccarii, Wyznawcy 3 kl.
  6. śr dzień ferialny 4 kl.
  7. cz śś. Cyryla i Metodego, Biskupów i Wyznawców 3 kl.
  8. pt św. Elżbiety, Królowej i Wdowy 3 kl.
  9. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  10. nd 5. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  11. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Piusa I, Papieża i Męczennika
  12. wt św. Jana Gwalberta, Opata 3 kl.
    wsp. śś. Nabora i Feliksa, Męczenników
  13. śr śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, Wyznawców 3 kl.
  14. cz św. Bonawentury, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  15. pt św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Henryka, Cesarza i Wyznawcy
  16. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. N.M.Panny z Góry Karmel
  17. nd 6. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  18. pn Bł. Szymona z Lipnicy, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Kamila de Lellis, Wyznawcy, oraz śś. Symforozy i jej Siedmiu Synów, Męczenników
  19. wt św. Wincentego a Paulo, Wyznawcy 3 kl.
  20. śr Bł. Czesława, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Hieronima Emiliana, Wyznawcy, oraz św. Małgorzaty, Dziewicy i Męczennicy
  21. cz św. Wawrzyńca z Brindisi, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Praksedy, Dziewicy
  22. pt św. Marii Magdaleny, Pokutnicy 3 kl.
  23. sb św. Apolinarego, Biskupa i Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Liboriusza, Biskupa i Wyznawcy
  24. nd 7. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  25. pn św. Jakuba, Apostoła 2 kl.
    wsp. św. Krzysztofa, Męczennika
  26. wt św. Anny, Matki N.M.Panny 2 kl.
  27. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Pantaleona, Męczennika
  28. cz śś. Nazariusza i Celsa, Męczenników, Wiktora I, Papieża i Męczennika, oraz Innocentego I, Papieża i Wyznawcy 3 kl.
  29. pt św. Marty, Dziewicy 3 kl.
    wsp. śś. Feliksa, Symplicjusza, Faustyna i Beatryczy, Męczenników
  30. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. śś. Abdona i Sennena, Męczenników
  31. nd 8. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.

sierpień

  1. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. Siedmiu Braci Machabejskich, Męczenników
  2. wt św. Alfonsa Marii Ligouriego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Stefana I, Papieża i Męczennika
  3. śr dzień ferialny 4 kl.
  4. cz św. Dominika, Wyznawcy 3 kl.
  5. pt rocznica konsekracji Bazyliki N.M.Panny Śnieżnej 3 kl.
  6. sb Przemienienie Pańskie 2 kl.
    wsp. śś. Sykstusa II, Papieża, Felicysyma i Agapita, Męczenników
  7. nd 9. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  8. pn św. Jana Marii Vianneya, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Cyriaka, Larga i Szmaragda, Męczenników
  9. wt wigilia św. Wawrzyńca, Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Romana, Męczennika
  10. śr św. Wawrzyńca, Męczennika 2 kl.
  11. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Tyburcjusza, Męczennika, oraz św. Zuzanny, Dziewicy i Męczennicy
  12. pt św. Klary, Dziewicy 3 kl.
  13. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. śś. Hipolita i Kasjana, Męczenników
  14. nd 10. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  15. pn Wniebowzięcie N.M.Panny 1 kl.
  16. wt św. Joachima, Ojca N.M.Panny 2 kl.
  17. śr św. Jacka, Wyznawcy 3 kl.
  18. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Agapita, Męczennika
  19. pt św. Jana Eudesa, Wyznawcy 3 kl.
  20. sb św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła 3 kl.
  21. nd 11. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  22. pn Niepokalanego Serca N.M.Panny 2 kl.
    wsp. śś. Tymoteusza, Hipolita i Symforiana, Męczenników
  23. wt św. Filipa Benicjusza, Wyznawcy 3 kl.
  24. śr św. Bartłomieja, Apostoła 2 kl.
  25. cz św. Ludwika, Króla, Wyznawcy 3 kl.
  26. pt N.M.Panny Częstochowskiej 1 kl.
  27. sb św. Józefa Kalasantego, Wyznawcy 3 kl.
  28. nd 12. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  29. pn Ścięcie św. Jana Chrzciciela 3 kl.
    wsp. św. Sabiny, Męczennicy
  30. wt św. Róży z Limy, Dziewicy 3 kl.
    wsp. śś. Feliksa i Adaukta, Męczenników
  31. śr św. Rajmunda Nonnata, Wyznawcy 3 kl.

wrzesień

  1. cz Bł. Bronisławy, Dziewicy 3 kl.
    wsp. św. Idziego, Opata, oraz śś. Dwunastu Braci Męczenników
  2. pt św. Stefana, Króla i Wyznawcy 3 kl.
  3. sb św. Piusa X, Papieża i Wyznawcy (w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.) 3 kl.
  4. nd 13. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  5. pn św. Wawrzyńca Justinianiego, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  6. wt dzień ferialny 4 kl.
  7. śr Bł. Melchiora Grodzieckiego, Męczennika 3 kl.
  8. cz Narodzenie N.M.Panny 2 kl.
    wsp. św. Hadriana, Męczennika
  9. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Gorgoniusza, Męczennika
  10. sb św. Mikołaja z Tolentynu, Wyznawcy 3 kl.
  11. nd 14. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  12. pn Najświętszego Imienia Maryi 3 kl.
  13. wt dzień ferialny 4 kl.
  14. śr Podwyższenia Krzyża Świętego 2 kl.
  15. cz Siedmiu Boleści N.M.Panny (w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.) 2 kl.
    wsp. św. Nikomedesa, Męczennika
  16. pt św. Korneliusza, Papieża i Męczennika, oraz św. Cypriana, Biskupa i Męczennika 3 kl.
    wsp. śś. Eufemii, Łucji i Geminiana, Męczenników
  17. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, Wyznawcy
  18. nd 15. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  19. pn św. Januarego, Biskupa i Towarzyszy, Męczenników 3 kl.
  20. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Eustachego i Towarzyszy, Męczenników
  21. śr św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty 2 kl.
    wsp. środa suchych dni września
  22. cz św. Tomasza z Villanueva, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Maurycego i Towarzyszy, Męczenników
  23. pt piątek suchych dni września 2 kl.
    wsp. św. Linusa, Papieża i Męczennika / św. Tekli, Dziewicy i Męczennicy
  24. sb sobota suchych dni września 2 kl.
    wsp. N.M.Panny od Wykupu Jeńców
  25. nd 16. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  26. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Cypriana, Męczennika i Justyny, Dziewicy i Męczennicy
  27. wt śś. Kosmy i Damiana, Męczenników 3 kl.
  28. śr św. Wacława, Księcia, Męczennika 3 kl.
  29. cz św. Michała Archanioła 1 kl.
  30. pt św. Hieronima, Kapłana, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.

październik

  1. sb Bł. Jana z Dukli, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Remigiusza, Biskupa i Wyznawcy
  2. nd 17. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  3. pn św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy 3 kl.
  4. wt św. Franciszka z Asyżu, Wyznawcy 3 kl.
  5. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Placyda i Towarzyszy, Męczenników
  6. cz św. Brunona, Wyznawcy 3 kl.
  7. pt N.M.Panny Różańcowej 2 kl.
    wsp. św. Marka I, papieża i Wyznawcy
  8. sb św. Brygidy, Wdowy 3 kl.
    wsp. śś. Sergiusza, Bachusa, Marcelego i Apuliusza, Męczenników
  9. nd 18. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  10. pn św. Franciszka Borgiasza, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. Dziękczynienie za zwycięstwo chocimskie 1621 r.
  11. wt Macierzyństwa N.M.Panny 2 kl.
  12. śr dzień ferialny 4 kl.
  13. cz św. Edwarda, Króla, Wyznawcy 3 kl.
  14. pt św. Kaliksta, Papieża i Męczennika 3 kl.
  15. sb św. Teresy z Avili, Dziewicy 3 kl.
  16. nd 19. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  17. pn św. Małgorzaty Marii Alacoque, Dziewicy 3 kl.
  18. wt św. Łukasza, Ewangelisty 2 kl.
  19. śr św. Piotra z Alkantary, Wyznawcy 3 kl.
  20. cz św. Jana Kantego, Wyznawcy 3 kl.
  21. pt Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Hilariona, Opata / śś. Urszuli i Towarzyszek, Dziewic i Męczennic
  22. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  23. nd 20. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  24. pn św. Rafała Archanioła 3 kl.
  25. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Chryzanta i Darii, Męczenników
  26. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Ewarysta, Papieża i Męczennika
  27. cz dzień ferialny 4 kl.
  28. pt śś. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów 2 kl.
  29. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  30. nd Chrystusa Króla 1 kl.
  31. pn dzień ferialny 4 kl.

listopad

  1. wt Wszystkich Świętych 1 kl.
  2. śr Dzień Zaduszny 1 kl.
  3. cz dzień ferialny 4 kl.
  4. pt św. Karola Boromeusza, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Witalisa i Agrykoli, Męczenników
  5. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  6. nd 22. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  7. pn dzień ferialny 4 kl.
  8. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Czterech Ukoronowanych, Męczenników
  9. śr rocznica konsekracji bazyliki Najświętszego Zbawiciela na Lateranie 2 kl.
    wsp. św. Teodora, Męczennika
  10. cz św. Andrzeja z Avellino, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Tryfona, Respicjusza, Męczenników i Nimfy, Dziewicy i Męczennicy
  11. pt św. Marcina, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Mennasa, Męczennika
  12. sb śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pustelników i Pierwszych Męczenników Polski 3 kl.
  13. nd 23. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
    wsp. św. Stanisława Kostki, Wyznawcy, Patrona Polski
  14. pn św. Jozafata, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  15. wt św. Alberta Wielkiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  16. śr św. Gertrudy Wielkiej, Dziewicy 3 kl.
  17. cz Bł. Salomei, Dziewicy 3 kl.
    wsp. św. Grzegorza Cudotwórcy, Biskupa i Wyznawcy
  18. pt rocznica konsekracji bazylik śś. Piotra i Pawła, Apostołów 3 kl.
  19. sb św. Elżbiety, Wdowy 3 kl.
    wsp. św. Poncjana, Papieża i Męczennika
  20. nd 24. i ostatnia Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  21. pn Ofiarowanie N.M.Panny 3 kl.
  22. wt św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
  23. śr św. Klemensa I, Papieża i Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Felicyty, Męczennicy
  24. cz św. Jana od Krzyża, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Chryzogona, Męczennika
  25. pt św. Katarzyny, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
  26. sb św. Sylwestra, Opata 3 kl.
    wsp. św. Piotra z Aleksandrii, Biskupa i Męczennika
  27. nd 1. Niedziela Adwentu 1 kl.
  28. pn feria Adwentu 2 kl.
  29. wt feria Adwentu 2 kl.
    wsp. św. Saturnina, Męczennika
  30. śr św. Andrzeja, Apostoła 2 kl.
    wsp. feria Adwentu

grudzień

  1. cz feria Adwentu 3 kl.
  2. pt św. Piotra Chryzologa, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. feria Adwentu / św. Bibiany, Dziewicy i Męczennicy
  3. sb św. Franciszka Ksawerego, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  4. nd 2. Niedziela Adwentu 1 kl.
  5. pn feria Adwentu 3 kl.
    wsp. św. Saby, Opata
  6. wt św. Mikołaja, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  7. śr św. Ambrożego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  8. cz Niepokalane Poczęcie N.M.Panny 1 kl.
    wsp. feria Adwentu
  9. pt feria Adwentu 3 kl.
  10. sb feria Adwentu 3 kl.
    wsp. św. Melchiadesa, Papieża i Męczennika
  11. nd 3. Niedziela Adwentu 1 kl.
  12. pn feria Adwentu 3 kl.
  13. wt św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  14. śr środa suchych dni zimowych 2 kl.
  15. cz feria Adwentu 3 kl.
  16. pt piątek suchych dni zimowych 2 kl.
    wsp. św. Euzebiusza, Biskupa i Męczennika
  17. sb sobota suchych dni zimowych 2 kl.
  18. nd 4. Niedziela Adwentu 1 kl.
  19. pn feria Adwentu 2 kl.
  20. wt feria Adwentu 2 kl.
  21. śr św. Tomasza, Apostoła 2 kl.
    wsp. feria Adwentu
  22. cz feria Adwentu 2 kl.
  23. pt feria Adwentu 2 kl.
  24. sb wigilia Bożego Narodzenia 1 kl.
  25. nd Boże Narodzenie 1 kl.
    wsp. w drugiej Mszy: św. Anastazji, Męczennicy
  26. pn św. Szczepana, Pierwszego Męczennika 2 kl.
    wsp. w oktawie Bożego Narodzenia
  27. wt św. Jana, Apostoła i Ewangelisty 2 kl.
    wsp. w oktawie Bożego Narodzenia
  28. śr świętych Młodzianków, Męczenników 2 kl.
    wsp. w oktawie Bożego Narodzenia
  29. cz w oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.
    wsp. św. Tomasza, Biskupa i Męczennika
  30. pt w oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.
  31. sb w oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.
    wsp. św. Sylwestra I, Papieża i Wyznawcy
Pobierz kalendarz liturgiczny na rok 2022 w formacie iCalendar (ICS) – można go zaimportować do programu Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook, Apple iCal, Kalendarz Google itp.