„Na świecie ucisk mieć będziecie; ale ufajcie, jam zwyciężył świat” Jan 16,33
św. Piotra Chryzologa, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]

Kalendarz liturgiczny na rok 2023

Oznaczenia:

  • czcionka pogrubiona — święto nakazane
  • kursywa — wspomnienie
  • kolory szat oznaczono graficznie

Święta nakazane w Polsce:

  • Oktawa Bożego Narodzenia – 1 stycznia
  • Objawienie Pańskie – 6 stycznia
  • Boże Ciało – czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej (dokładnie 60 dni po Wielkiejnocy)
  • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia
  • Wszystkich Świętych – 1 listopada
  • Boże Narodzenie – 25 grudnia

dzisiajbieżący miesiąc • wybierz miesiąc »

styczeń

  1. nd Oktawa Bożego Narodzenia 1 kl.
  2. pn Najświętszego Imienia Jezus 2 kl.
  3. wt dzień ferialny 4 kl.
  4. śr dzień ferialny 4 kl.
  5. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Telesfora, Papieża i Męczennika
  6. pt Objawienie Pańskie 1 kl.
  7. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  8. nd Niedziela Świętej Rodziny 2 kl.
  9. pn dzień ferialny 4 kl.
  10. wt dzień ferialny 4 kl.
  11. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Hygina, Papieża i Męczennika
  12. cz dzień ferialny 4 kl.
  13. pt wspomnienie Chrztu Pańskiego 2 kl.
  14. sb św. Hilarego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Feliksa, Kapłana i Męczennika
  15. nd 2. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  16. pn św. Marcelego I, Papieża i Męczennika 3 kl.
  17. wt św. Antoniego, Opata 3 kl.
  18. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Pryski, Dziewicy i Męczennicy
  19. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Mariusza, Marty, Audifaksa i Abachuma, Męczenników, oraz św. Kanuta, Króla i Męczennika
  20. pt śś. Fabiana, Papieża i Sebastiana, Męczenników 3 kl.
  21. sb św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
  22. nd 3. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  23. pn św. Rajmunda z Pennafort, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Emerencjany, Dziewicy i Męczennicy
  24. wt św. Tymoteusza, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  25. śr Nawrócenie św. Pawła, Apostoła 3 kl.
  26. cz św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  27. pt św. Jana Chryzostoma, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  28. sb św. Piotra Nolasko, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
  29. nd 4. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  30. pn św. Martyny, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
  31. wt św. Jana Bosco, Wyznawcy 3 kl.

luty

  1. śr św. Ignacego, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  2. cz Oczyszczenie N.M.Panny 2 kl.
  3. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Błażeja, Biskupa i Męczennika
  4. sb św. Andrzeja Corsiniego, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  5. nd Niedziela Siedemdziesiątnicy 2 kl.
  6. pn św. Tytusa, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Doroty, Dziewicy i Męczennicy
  7. wt św. Romualda, Opata 3 kl.
  8. śr św. Jana z Maty, Wyznawcy 3 kl.
  9. cz św. Cyryla Aleksandryjskiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Apolonii, Dziewicy i Męczennicy
  10. pt św. Scholastyki, Dziewicy 3 kl.
  11. sb Objawienie się N.M.Panny w Lourdes 3 kl.
  12. nd Niedziela Sześćdziesiątnicy 2 kl.
  13. pn dzień ferialny 4 kl.
  14. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Walentego, Kapłana i Męczennika
  15. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Faustyna i Jowity, Męczenników
  16. cz dzień ferialny 4 kl.
  17. pt dzień ferialny 4 kl.
  18. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. św. Symeona, Biskupa i Męczennika
  19. nd Niedziela Pięćdziesiątnicy 2 kl.
  20. pn dzień ferialny 4 kl.
  21. wt dzień ferialny 4 kl.
  22. śr Środa Popielcowa 1 kl.
  23. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Piotra Damianiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  24. pt św. Macieja, Apostoła 2 kl.
    wsp. feria Wielkiego Postu
  25. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  26. nd 1. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  27. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Gabriela od M.B. Bolesnej, Wyznawcy
  28. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.

marzec

  1. śr środa suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
  2. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
  3. pt piątek suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
  4. sb sobota suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
    wsp. św. Kazimierza, Wyznawcy/św. Lucjusza I, Papieża i Męczennika
  5. nd 2. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  6. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. śś. Perpetui i Felicyty, Męczennic
  7. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Tomasza z Akwinu, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  8. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Jana Bożego, Wyznawcy
  9. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Franciszki Rzymianki, Wdowy
  10. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. śś. Czterdziestu Męczenników
  11. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  12. nd 3. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  13. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
  14. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  15. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Klemensa Marii Dworzaka, Wyznawcy
  16. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
  17. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Patryka, Biskupa i Wyznawcy
  18. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Cyryla Jerozolimskiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  19. nd 4. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  20. pn św. Józefa, Oblubieńca N.M.Panny, Wyznawcy, Patrona Kościoła Katolickiego 1 kl.
    wsp. feria Wielkiego Postu
  21. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Benedykta, Opata
  22. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
  23. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
  24. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Gabriela Archanioła
  25. sb Zwiastowanie N.M.Pannie 1 kl.
    wsp. feria Wielkiego Postu
  26. nd 1. Niedziela Męki Pańskiej 1 kl.
  27. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Jana Damasceńskiego, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  28. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Jana Kapistrana, Wyznawcy
  29. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
  30. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
  31. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. Matki Bożej Bolesnej (w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.)

kwiecień

  1. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  2. nd Niedziela Palmowa 1 kl.
  3. pn Poniedziałek Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  4. wt Wtorek Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  5. śr Środa Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  6. cz Wielki Czwartek 1 kl.
  7. pt Wielki Piątek 1 kl.
  8. sb Wielka Sobota 1 kl.
  9. nd Wielkanoc 1 kl.
  10. pn Poniedziałek Wielkanocny 1 kl.
  11. wt Wtorek Wielkanocny 1 kl.
  12. śr Środa Wielkanocna 1 kl.
  13. cz Czwartek Wielkanocny 1 kl.
  14. pt Piątek Wielkanocny 1 kl.
  15. sb Sobota Wielkanocna 1 kl.
  16. nd Niedziela Przewodnia (1. Niedziela po Wielkanocy) 1 kl.
  17. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Aniceta, Papieża i Męczennika
  18. wt dzień ferialny 4 kl.
  19. śr dzień ferialny 4 kl.
  20. cz dzień ferialny 4 kl.
  21. pt św. Anzelma, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  22. sb śś. Sotera i Kajusa, Papieży i Męczenników 3 kl.
  23. nd św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski 1 kl.
    wsp. 2. Niedziela po Wielkanocy
  24. pn św. Fidelisa z Sigmaringen, Męczennika 3 kl.
  25. wt św. Marka, Ewangelisty 2 kl.
    wsp. Litania Większa
  26. śr śś. Kleta i Marcelina, Papieży i Męczenników 3 kl.
  27. cz św. Piotra Kanizjusza, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  28. pt św. Pawła od Krzyża, Wyznawcy 3 kl.
  29. sb św. Piotra z Werony, Męczennika 3 kl.
  30. nd 3. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.

maj

  1. pn św. Józefa Rzemieślnika, Oblubieńca N.M.Panny, Wyznawcy 1 kl.
  2. wt św. Atanazego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  3. śr N.M.Panny Królowej Korony Polski, głównej Patronki Polski 1 kl.
  4. cz św. Floriana, Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Moniki, Wdowy
  5. pt św. Piusa V, Papieża i Wyznawcy 3 kl.
  6. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  7. nd 4. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.
  8. pn św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski 1 kl.
  9. wt św. Grzegorza z Nazjanzu, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  10. śr św. Antonina, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Gordiana i Epimacha, Męczenników
  11. cz śś. Filipa i Jakuba, Apostołów 2 kl.
  12. pt śś. Nereusza, Achillesa, Domicylli i Pankracego, Męczenników 3 kl.
  13. sb św. Roberta Bellarmina, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  14. nd 5. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.
  15. pn św. Jana Chrzciciela de la Salle, Wyznawcy 3 kl.
  16. wt św. Andrzeja Boboli, Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Ubalda, Biskupa i Wyznawcy/Litania Mniejsza
  17. śr wigilia Wniebowstąpienia Pańskiego 2 kl.
    wsp. św. Paschalisa Baylona, Wyznawcy
  18. cz Wniebowstąpienie Pańskie 1 kl.
  19. pt św. Piotra Celestyna, Papieża i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Pudencjany, Dziewicy
  20. sb św. Bernardyna ze Sieny, Wyznawcy 3 kl.
  21. nd Niedziela po Wniebowstąpieniu 2 kl.
  22. pn dzień ferialny 4 kl.
  23. wt dzień ferialny 4 kl.
  24. śr N.M.Panny Wspomożycielki Wiernych 2 kl.
  25. cz św. Grzegorza VII, Papieża i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Urbana I, Papieża i Męczennika
  26. pt św. Filipa Nereusza, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Eleuteriusza, Papieża i Męczennika
  27. sb wigilia Zesłania Ducha Świętego 1 kl.
  28. nd Zesłanie Ducha Świętego 1 kl.
  29. pn poniedziałek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  30. wt wtorek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  31. śr środa suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.

czerwiec

  1. cz czwartek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  2. pt piątek suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  3. sb sobota suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  4. nd Trójcy Przenajświętszej 1 kl.
  5. pn św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  6. wt św. Norberta, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  7. śr dzień ferialny 4 kl.
  8. cz Boże Ciało 1 kl.
  9. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Pryma i Felicjana, Męczenników
  10. sb bł. Bogumiła, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Małgorzaty, Wdowy
  11. nd 2. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  12. pn św. Jana z San Facundo, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Bazylidesa, Cyryna, Nabora i Nazariusza, Męczenników
  13. wt św. Antoniego z Padwy, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  14. śr św. Bazylego Wielkiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  15. cz bł. Jolanty, Wdowy 3 kl.
    wsp. śś. Wita, Modesta i Krescencji, Męczenników
  16. pt Najświętszego Serca Pana Jezusa 1 kl.
  17. sb św. Grzegorza Barbarigo, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  18. nd 3. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  19. pn św. Juliany Falconieri, Dziewicy 3 kl.
    wsp. śś. Gerwazego i Protazego, Męczenników
  20. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Sylweriusza, Papieża i Męczennika
  21. śr św. Alojzego Gonzagi, Wyznawcy 3 kl.
  22. cz św. Paulina, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  23. pt wigilia Narodzenia św. Jana Chrzciciela 2 kl.
  24. sb Narodzenie św. Jana Chrzciciela 1 kl.
  25. nd 4. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  26. pn śś. Jana i Pawła, Męczenników 3 kl.
  27. wt dzień ferialny 4 kl.
  28. śr wigilia śś. Apostołów Piotra i Pawła 2 kl.
  29. cz śś. Piotra i Pawła, Apostołów 1 kl.
  30. pt wspomnienie św. Pawła, Apostoła 3 kl.

lipiec

  1. sb Najdroższej Krwi Pana Jezusa 1 kl.
  2. nd 5. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
    wsp. Nawiedzenie N.M.Panny
  3. pn św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  4. wt dzień ferialny 4 kl.
  5. śr św. Antoniego Marii Zaccarii, Wyznawcy 3 kl.
  6. cz dzień ferialny 4 kl.
  7. pt śś. Cyryla i Metodego, Biskupów i Wyznawców 3 kl.
  8. sb św. Elżbiety, Królowej i Wdowy 3 kl.
  9. nd 6. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  10. pn Siedmiu Braci Męczenników, śś. Rufiny i Sekundy, Dziewic i Męczennic 3 kl.
  11. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Piusa I, Papieża i Męczennika
  12. śr św. Jana Gwalberta, Opata 3 kl.
    wsp. śś. Nabora i Feliksa, Męczenników
  13. cz śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, Wyznawców 3 kl.
  14. pt św. Bonawentury, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  15. sb św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Henryka, Cesarza i Wyznawcy
  16. nd 7. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  17. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Aleksego, Wyznawcy
  18. wt bł. Szymona z Lipnicy, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Kamila de Lellis, Wyznawcy, oraz św. Symforozy i jej siedmiu synów, Męczenników
  19. śr św. Wincentego a Paulo, Wyznawcy 3 kl.
  20. cz bł. Czesława, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Hieronima Emiliana, Wyznawcy, oraz św. Małgorzaty, Dziewicy i Męczennicy
  21. pt św. Wawrzyńca z Brindisi, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Praksedy, Dziewicy
  22. sb św. Marii Magdaleny, Pokutnicy 3 kl.
  23. nd 8. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  24. pn św. Kingi, Dziewicy 3 kl.
    wsp. św. Krystyny, Dziewicy i Męczennicy
  25. wt św. Jakuba, Apostoła 2 kl.
    wsp. św. Krzysztofa, Męczennika
  26. śr św. Anny, Matki N.M.Panny 2 kl.
  27. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Pantaleona, Męczennika
  28. pt śś. Nazariusza i Celsa, Męczenników, Wiktora I, Papieża i Męczennika, oraz Innocentego I, Papieża i Wyznawcy 3 kl.
  29. sb św. Marty, Dziewicy 3 kl.
    wsp. śś. Feliksa, Symplicjusza, Faustyna i Beatryczy, Męczenników
  30. nd 9. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  31. pn św. Ignacego Loyoli, Wyznawcy 3 kl.

sierpień

  1. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. Siedmiu Braci Machabejskich, Męczenników
  2. śr św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Stefana I, Papieża i Męczennika
  3. cz dzień ferialny 4 kl.
  4. pt św. Dominika, Wyznawcy 3 kl.
  5. sb rocznica konsekracji Bazyliki N.M.Panny Śnieżnej 3 kl.
  6. nd Przemienienie Pańskie 2 kl.
  7. pn św. Kajetana, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Donata, Biskupa i Męczennika
  8. wt św. Jana Marii Vianneya, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Cyriaka, Larga i Szmaragda, Męczenników
  9. śr wigilia św. Wawrzyńca, Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Romana, Męczennika
  10. cz św. Wawrzyńca, Męczennika 2 kl.
  11. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Tyburcjusza, Męczennika, oraz św. Zuzanny, Dziewicy i Męczennicy
  12. sb św. Klary, Dziewicy 3 kl.
  13. nd 11. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  14. pn wigilia Wniebowzięcia N.M.Panny 2 kl.
    wsp. św. Euzebiusza, Wyznawcy
  15. wt Wniebowzięcie N.M.Panny 1 kl.
  16. śr św. Joachima, Ojca N.M.Panny 2 kl.
  17. cz św. Jacka, Wyznawcy 3 kl.
  18. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Agapita, Męczennika
  19. sb św. Jana Eudesa, Wyznawcy 3 kl.
  20. nd 12. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  21. pn św. Joanny Franciszki Fremiot de Chantal, Wdowy 3 kl.
  22. wt Niepokalanego Serca N.M.Panny 2 kl.
    wsp. śś. Tymoteusza, Hipolita i Symforiana, Męczenników
  23. śr św. Filipa Benicjusza, Wyznawcy 3 kl.
  24. cz św. Bartłomieja, Apostoła 2 kl.
  25. pt św. Ludwika, Króla, Wyznawcy 3 kl.
  26. sb N.M.Panny Częstochowskiej 1 kl.
  27. nd 13. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  28. pn św. Augustyna, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Hermesa, Męczennika
  29. wt Ścięcie św. Jana Chrzciciela 3 kl.
    wsp. św. Sabiny, Męczennicy
  30. śr św. Róży z Limy, Dziewicy 3 kl.
    wsp. śś. Feliksa i Adaukta, Męczenników
  31. cz św. Rajmunda Nonnata, Wyznawcy 3 kl.

wrzesień

  1. pt bł. Bronisławy, Dziewicy 3 kl.
    wsp. św. Idziego, Opata, oraz śś. Dwunastu Braci Męczenników
  2. sb św. Stefana, Króla i Wyznawcy 3 kl.
  3. nd 14. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego (Św. Piusa X, Papieża i Wyznawcy: w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.) 2 kl.
  4. pn dzień ferialny 4 kl.
  5. wt św. Wawrzyńca Justinianiego, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  6. śr dzień ferialny 4 kl.
  7. cz bł. Melchiora Grodzieckiego, Męczennika 3 kl.
  8. pt Narodzenie N.M.Panny 2 kl.
    wsp. św. Hadriana, Męczennika
  9. sb wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. św. Gorgoniusza, Męczennika
  10. nd 15. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  11. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Prota i Jacka, Męczenników
  12. wt Najświętszego Imienia Maryi 3 kl.
  13. śr dzień ferialny 4 kl.
  14. cz Podwyższenia Krzyża Świętego 2 kl.
  15. pt Siedmiu Boleści N.M.Panny (w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.) 2 kl.
    wsp. św. Nikomedesa, Męczennika
  16. sb św. Korneliusza, Papieża i Męczennika, oraz św. Cypriana, Biskupa i Męczennika 3 kl.
    wsp. śś. Eufemii, Łucji i Geminiana, Męczenników
  17. nd 16. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  18. pn św. Józefa z Kupertynu, Wyznawcy 3 kl.
  19. wt św. Januarego, Biskupa i Towarzyszy, Męczenników 3 kl.
  20. śr środa suchych dni września 2 kl.
    wsp. św. Eustachego i Towarzyszy, Męczenników
  21. cz św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty 2 kl.
  22. pt piątek suchych dni września 2 kl.
    wsp. św. Tomasza z Villanueva, Biskupa i Wyznawcy/św. Maurycego i Towarzyszy, Męczenników
  23. sb sobota suchych dni września 2 kl.
    wsp. św. Linusa, Papieża i Męczennika/św. Tekli, Dziewicy i Męczennicy
  24. nd 17. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  25. pn bł. Władysława z Gielniowa, Wyznawcy 3 kl.
  26. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Cypriana, Męczennika, oraz Justyny, Dziewicy i Męczennicy
  27. śr śś. Kosmy i Damiana, Męczenników 3 kl.
  28. cz św. Wacława, Księcia, Męczennika 3 kl.
  29. pt św. Michała Archanioła 1 kl.
  30. sb św. Hieronima, Kapłana, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.

październik

  1. nd 18. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  2. pn śś. Aniołów Stróżów 3 kl.
  3. wt św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy 3 kl.
  4. śr św. Franciszka z Asyżu, Wyznawcy 3 kl.
  5. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Placyda i Towarzyszy, Męczenników
  6. pt św. Brunona, Wyznawcy 3 kl.
  7. sb N.M.Panny Różańcowej 2 kl.
    wsp. św. Marka I, papieża i Wyznawcy
  8. nd 19. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  9. pn bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Jana Leonardiego, Wyznawcy/śś. Dionizego, Biskupa i Męczennika oraz Rustyka i Eleteriusza, Męczenników
  10. wt św. Franciszka Borgiasza, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. Dziękczynienie za zwycięstwo chocimskie 1621 r.
  11. śr Macierzyństwa N.M.Panny 2 kl.
  12. cz dzień ferialny 4 kl.
  13. pt św. Edwarda, Króla, Wyznawcy 3 kl.
  14. sb św. Kaliksta, Papieża i Męczennika 3 kl.
  15. nd 20. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  16. pn św. Jadwigi, Wdowy 3 kl.
  17. wt św. Małgorzaty Marii Alacoque, Dziewicy 3 kl.
  18. śr św. Łukasza, Ewangelisty 2 kl.
  19. cz św. Piotra z Alkantary, Wyznawcy 3 kl.
  20. pt św. Jana Kantego, Wyznawcy 3 kl.
  21. sb bł. Jakuba Strzemię, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Hilariona, Opata/śś. Urszuli i Towarzyszek, Dziewic i Męczennic
  22. nd 21. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  23. pn św. Antoniego Marii Claret, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
  24. wt św. Rafała Archanioła 3 kl.
  25. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Chryzanta i Darii, Męczenników
  26. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Ewarysta, Papieża i Męczennika
  27. pt dzień ferialny 4 kl.
  28. sb śś. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów 2 kl.
  29. nd Chrystusa Króla 1 kl.
  30. pn dzień ferialny 4 kl.
  31. wt dzień ferialny 4 kl.

listopad

  1. śr Wszystkich Świętych 1 kl.
  2. cz Dzień Zaduszny 1 kl.
  3. pt dzień ferialny 4 kl.
  4. sb św. Karola Boromeusza, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Witalisa i Agrykoli, Męczenników
  5. nd 23. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  6. pn dzień ferialny 4 kl.
  7. wt dzień ferialny 4 kl.
  8. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Czterech Ukoronowanych, Męczenników
  9. cz Rocznica konsekracji Archibazyliki Najświętszego Zbawiciela na Lateranie 2 kl.
    wsp. św. Teodora, Męczennika
  10. pt św. Andrzeja z Avellino, Wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Tryfona i Respicjusza, Męczenników, oraz św. Nimfy, Dziewicy i Męczennicy
  11. sb św. Marcina, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Mennasa, Męczennika
  12. nd 5. Niedziela Pozostała po Objawieniu 2 kl.
  13. pn św. Stanisława Kostki, Wyznawcy, Patrona Polski 2 kl.
    wsp. św. Dydaka, Wyznawcy
  14. wt św. Jozafata, Biskupa i Męczennika 3 kl.
  15. śr św. Alberta Wielkiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
  16. cz św. Gertrudy Wielkiej, Dziewicy 3 kl.
  17. pt bł. Salomei, Dziewicy 3 kl.
    wsp. św. Grzegorza Cudotwórcy, Biskupa i Wyznawcy
  18. sb Rocznica konsekracji bazylik śś. Piotra i Pawła, Apostołów 3 kl.
  19. nd 6. Niedziela Pozostała po Objawieniu 2 kl.
  20. pn św. Marcina I, Papieża i Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Feliksa Walezego, Wyznawcy
  21. wt Ofiarowanie N.M.Panny 3 kl.
  22. śr św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
  23. cz św. Klemensa I, Papieża i Męczennika 3 kl.
    wsp. św. Felicyty, Męczennicy
  24. pt św. Jana od Krzyża, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Chryzogona, Męczennika
  25. sb św. Katarzyny, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
  26. nd 24. i ostatnia Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  27. pn dzień ferialny 4 kl.
  28. wt dzień ferialny 4 kl.
  29. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Saturnina, Męczennika
  30. cz św. Andrzeja, Apostoła 2 kl.

grudzień

  1. pt dzień ferialny 4 kl.
  2. sb św. Piotra Chryzologa, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Bibiany, Dziewicy i Męczennicy
  3. nd 1. Niedziela Adwentu 1 kl.
  4. pn św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  5. wt feria Adwentu 3 kl.
    wsp. św. Saby, Opata
  6. śr św. Mikołaja, Biskupa i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  7. cz św. Ambrożego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  8. pt Niepokalane Poczęcie N.M.Panny 1 kl.
    wsp. feria Adwentu
  9. sb feria Adwentu 3 kl.
  10. nd 2. Niedziela Adwentu 1 kl.
  11. pn św. Damazego, Papieża i Wyznawcy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  12. wt feria Adwentu 3 kl.
  13. śr św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  14. cz feria Adwentu 3 kl.
  15. pt feria Adwentu 3 kl.
  16. sb św. Euzebiusza, Biskupa i Męczennika 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  17. nd 3. Niedziela Adwentu 1 kl.
  18. pn feria Adwentu 2 kl.
  19. wt feria Adwentu 2 kl.
  20. śr środa suchych dni zimowych 2 kl.
  21. cz św. Tomasza, Apostoła 2 kl.
    wsp. feria Adwentu
  22. pt piątek suchych dni zimowych 2 kl.
  23. sb sobota suchych dni zimowych 2 kl.
  24. nd wigilia Bożego Narodzenia 1 kl.
  25. pn Boże Narodzenie 1 kl.
    wsp. w drugiej Mszy: św. Anastazji, Męczennicy
  26. wt św. Szczepana, Pierwszego Męczennika 2 kl.
    wsp. w oktawie Bożego Narodzenia
  27. śr św. Jana, Apostoła i Ewangelisty 2 kl.
    wsp. w oktawie Bożego Narodzenia
  28. cz śś. Młodzianków, Męczenników 2 kl.
    wsp. w oktawie Bożego Narodzenia
  29. pt w oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.
    wsp. św. Tomasza, Biskupa i Męczennika
  30. sb w oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.
  31. nd Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.

Pobierz kalendarz liturgiczny na rok 2023 w formacie iCalendar (ICS) – można go zaimportować do programu Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook, Apple iCal, Kalendarz Google itp.