Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X
dzień ferialny [4 kl.]
bp Bernard Fellay herb bp. Bernarda Fellaya

J.E. ks. biskup Bernard Fellay

Jego Ekscelencja ks. biskup Bernard Fellay urodził się w Szwajcarii. Dorastał w okolicy seminarium w Ecône, do którego wstąpił w październiku 1977 r.

Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1982 r., zaraz potem powierzono mu funkcję głównego kwestora Bractwa. Ponadto odpowiadał za kilka grup młodzieżowych oraz pełnił posługę duszpasterską. Odbył także kilkanaście podróży do krajów Trzeciego Świata.

W dniu 30 czerwca 1988 r. został konsekrowany na biskupa; pozostał głównym kwestorem aż do wyboru na przełożonego generalnego w lipcu 1994 r. – pełnił tę funkcję przed dwie kadencje, aż do 2018 r.

J. E. ks. bp Bernard Fellay biegle mówi po francusku, angielsku oraz niemiecku, zna także język włoski i hiszpański.

bp Bernard Tissier de Mallerais herb bp. Bernarda Tissier de Mallerais'ego

J.E. ks. biskup Bernard Tissier de Mallerais

Jego Ekscelencja ks. biskup Bernard Tissier de Mallerais urodził się w Sallanches w departamencie Haute-Savoie, w regionie Rodan-Alpy, we Francji. Po ukończeniu studiów uniwersyteckich w październiku 1969 r. wstąpił do seminarium Bractwa św. Piusa X w szwajcarskim Fryburgu, przeniesionego następnie do innej szwajcarskiej miejscowości – Ecône.

Wyświęcony na kapłana w dniu 29 czerwca 1975 r. w Ecône. Na początku został profesorem, później wicerektorem, w końcu rektorem seminarium w Ecône. Następnie został sekretarzem generalnym Bractwa.

Konsekrowany na biskupa w dniu 30 czerwca 1988 r., piastował dalej funkcję sekretarza generalnego aż do 1996 r. Następnie powierzono mu zadanie przygotowania biografii arcybiskupa Marcelego Lefebvre. Dzieło, które wymagało długich i wnikliwych badań, zostało opublikowane w 2003 r.

Biskup Bernard Tissier de Mallerais rezyduje obecnie w seminarium w Ecône. Biegle mówi po francusku, angielsku oraz niemiecku, zna także język hiszpański.

bp Alfons de Galarreta herb bp. Alfonsa de Galarrety

J.E. ks. biskup Alfons de Galarreta

Jego Ekscelencja ks. biskup Alfons de Galarreta urodził się w Hiszpanii. Razem ze swoją rodziną wyemigrował do Argentyny i w 1975 r. wstąpił do seminarium w La Plata, gdzie pozostał przez kolejne 3 lata. W październiku 1978 r. przeniósł się do seminarium w Ecône. W sierpniu 1980 r. został wyświęcony na kapłana przez J. E. ks. abp. Marcelego Lefebvre’a w Buenos Aires, w Argentynie.

Początkowo został profesorem w seminarium w La Reja w Argentynie, następnie od 1985 do 1988 był przełożonym dystryktu Ameryki Południowej. Konsekrowany na biskupa w Ecône w dniu 30 czerwca 1988 r.

W 1989 powierzono mu funkcję rektora seminarium w La Reja, a w 1994 funkcję przełożonego autonomicznego domu Hiszpanii w Madrycie. W latach 2002–2006 był drugim asystentem Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X.

Biskup Alfons de Galarreta biegle mówi po hiszpańsku oraz francusku, zna także język angielski.

bp Ryszard Williamson herb bp. Ryszarda Williamsona

J.E. ks. biskup Ryszard Williamson

Jego Ekscelencja biskup Ryszard Williamson urodził się w Londynie. Po ukończeniu Uniwersytetu w Cambridge rozpoczął karierę nauczycielską. Następnie po nawróceniu z anglikanizmu na katolicyzm, w październiku 1972, wstąpił do seminarium w Ecône.

Wyświęcony na kapłana w 1976 r., był po kolei profesorem, wicerektorem, a następnie rektorem seminarium w Stanach Zjednoczonych. W dniu 30 czerwca 1988 r. konsekrowany na biskupa przez J. E. ks. arcybiskupa Marcelego Lefebvre. Kontynuował swoją pracę jako rektor Seminarium św. Tomasza z Akwinu w Winona, w Stanach Zjednoczonych.

W 2003 r. powierzono mu funkcję rektora seminarium w La Reja w Argentynie. J.E. ks. bp Ryszard Williamson biegle mówi po angielsku, francusku, niemiecku oraz hiszpańsku.

W 2012 r. bp Ryszard Williamson został usunięty z Bractwa św. Piusa X.