Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X
Środa suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego [1 kl.]

Kalendarz liturgiczny na rok 2024

Oznaczenia:

  • czcionka pogrubiona — święto nakazane
  • kursywa — wspomnienie
  • kolory szat oznaczono graficznie

Święta nakazane w Polsce:

  • Oktawa Bożego Narodzenia – 1 stycznia
  • Objawienie Pańskie – 6 stycznia
  • Boże Ciało – czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej (dokładnie 60 dni po Wielkiejnocy)
  • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia
  • Wszystkich Świętych – 1 listopada
  • Boże Narodzenie – 25 grudnia

dzisiajbieżący miesiąc • wybierz miesiąc »

styczeń

  1. pn Oktawa Bożego Narodzenia 1 kl.
  2. wt Najświętszego Imienia Jezusowego 2 kl.
  3. śr dzień ferialny 4 kl.
  4. cz dzień ferialny 4 kl.
  5. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Telesfora, papieża i męczennika
  6. sb Objawienie Pańskie 1 kl.
  7. nd Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 2 kl.
  8. pn dzień ferialny 4 kl.
  9. wt dzień ferialny 4 kl.
  10. śr dzień ferialny 4 kl.
  11. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Hygina, papieża i męczennika
  12. pt dzień ferialny 4 kl.
  13. sb Wspomnienie Chrztu Pańskiego 2 kl.
  14. nd 2. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  15. pn św. Pawła, Pierwszego Pustelnika, wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Maura, opata
  16. wt św. Marcelego I, papieża i męczennika 3 kl.
  17. śr św. Antoniego, opata 3 kl.
  18. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Pryski, dziewicy i męczennicy
  19. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Mariusza, Marty, Audifaksa i Abachuma, męczenników, oraz św. Kanuta, króla i męczennika
  20. sb śś. Fabiana, papieża, i Sebastiana, męczenników 3 kl.
  21. nd 3. Niedziela po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  22. pn śś. Wincentego i Anastazego, męczenników 3 kl.
  23. wt św. Rajmunda z Pennafort, wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Emerencjany, dziewicy i męczennicy
  24. śr św. Tymoteusza, biskupa i męczennika 3 kl.
  25. cz Nawrócenie św. Pawła, apostoła 3 kl.
    wsp. św. Piotra, apostoła
  26. pt św. Polikarpa, biskupa i męczennika 3 kl.
  27. sb św. Jana Chryzostoma, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  28. nd Niedziela Siedemdziesiątnicy 2 kl.
  29. pn św. Franciszka Salezego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  30. wt św. Martyny, dziewicy i męczennicy 3 kl.
  31. śr św. Jana Bosco, wyznawcy 3 kl.

luty

  1. cz św. Ignacego, biskupa i męczennika 3 kl.
  2. pt Oczyszczenie N.M.Panny 2 kl.
  3. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika
  4. nd Niedziela Sześćdziesiątnicy 2 kl.
  5. pn św. Agaty, dziewicy i męczennicy 3 kl.
  6. wt św. Tytusa, biskupa i wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Doroty, dziewicy i męczennicy
  7. śr św. Romualda, opata 3 kl.
  8. cz św. Jana z Maty, wyznawcy 3 kl.
  9. pt św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Apolonii, dziewicy i męczennicy
  10. sb św. Scholastyki, dziewicy 3 kl.
  11. nd Niedziela Pięćdziesiątnicy 2 kl.
  12. pn Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów N.M.Panny, wyznawców 3 kl.
  13. wt dzień ferialny 4 kl.
  14. śr Środa Popielcowa 1 kl.
    wsp. post ścisły
  15. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. śś. Faustyna i Jowity, męczenników
  16. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  17. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  18. nd 1. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  19. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
  20. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  21. śr Środa suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
  22. cz Katedry św. Piotra, apostoła 2 kl.
    wsp. feria Wielkiego Postu, św. Pawła, apostoła
  23. pt Piątek suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
    wsp. św. Piotra Damianiego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła
  24. sb Sobota suchych dni Wielkiego Postu 2 kl.
  25. nd 2. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  26. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
  27. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  28. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Gabriela od MB Bolesnej, wyznawcy
  29. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.

marzec

  1. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  2. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  3. nd 3. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  4. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Kazimierza, wyznawcy / św. Lucjusza I, papieża i męczennika
  5. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
  6. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. śś. Perpetui i Felicyty, męczennic
  7. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Tomasza z Akwinu, wyznawcy i doktora Kościoła
  8. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Jana Bożego, wyznawcy
  9. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Franciszki Rzymianki, wdowy
  10. nd 4. Niedziela Wielkiego Postu 1 kl.
  11. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
  12. wt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża, wyznawcy i doktora Kościoła
  13. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
  14. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
  15. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Klemensa Marii Dworzaka, wyznawcy
  16. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  17. nd 1. Niedziela Męki Pańskiej 1 kl.
  18. pn feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła
  19. wt św. Józefa, Oblubieńca N.M.Panny, wyznawcy, Patrona Kościoła katolickiego 1 kl.
    wsp. feria Wielkiego Postu
  20. śr feria Wielkiego Postu 3 kl.
  21. cz feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. św. Benedykta, opata i patrona Europy
  22. pt feria Wielkiego Postu 3 kl.
    wsp. Matki Bożej Bolesnej (w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.)
  23. sb feria Wielkiego Postu 3 kl.
  24. nd Niedziela Palmowa 1 kl.
  25. pn Poniedziałek Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  26. wt Wtorek Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  27. śr Środa Wielkiego Tygodnia 1 kl.
  28. cz Wielki Czwartek 1 kl.
  29. pt Wielki Piątek 1 kl.
    wsp. post ścisły
  30. sb Wielka Sobota 1 kl.
  31. nd Wielkanoc 1 kl.

kwiecień

  1. pn Poniedziałek Wielkanocny 1 kl.
  2. wt Wtorek Wielkanocny 1 kl.
  3. śr Środa Wielkanocna 1 kl.
  4. cz Czwartek Wielkanocny 1 kl.
  5. pt Piątek Wielkanocny 1 kl.
  6. sb Sobota Wielkanocna 1 kl.
  7. nd Niedziela Przewodnia (1. Niedziela po Wielkanocy) 1 kl.
  8. pn Zwiastowanie N.M.Panny 1 kl.
  9. wt dzień ferialny 4 kl.
  10. śr dzień ferialny 4 kl.
  11. cz św. Leona Wielkiego, papieża, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  12. pt dzień ferialny 4 kl.
  13. sb św. Hermenegilda, męczennika 3 kl.
  14. nd 2. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.
  15. pn dzień ferialny 4 kl.
  16. wt dzień ferialny 4 kl.
  17. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Aniceta, papieża i męczennika
  18. cz dzień ferialny 4 kl.
  19. pt dzień ferialny 4 kl.
  20. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  21. nd 3. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.
  22. pn śś. Sotera i Kajusa, papieży i męczenników 3 kl.
  23. wt św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski 1 kl.
  24. śr św. Fidelisa z Sigmaringen, męczennika 3 kl.
  25. cz św. Marka, Ewangelisty 2 kl.
    wsp. Litania większa
  26. pt śś. Kleta i Marcelina, papieży i męczenników 3 kl.
  27. sb św. Piotra Kanizjusza, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  28. nd 4. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.
  29. pn św. Piotra z Werony, męczennika 3 kl.
  30. wt św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy 3 kl.

maj

  1. śr św. Józefa Rzemieślnika, Oblubieńca N.M.Panny, wyznawcy 1 kl.
  2. cz św. Atanazego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  3. pt N.M.Panny Królowej Korony Polski, głównej Patronki Polski 1 kl.
  4. sb św. Floriana, męczennika 3 kl.
    wsp. św. Moniki, wdowy
  5. nd 5. Niedziela po Wielkanocy 2 kl.
  6. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. Litania mniejsza
  7. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. Litania mniejsza
  8. śr św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski 1 kl.
  9. cz Wniebowstąpienie Pańskie 1 kl.
  10. pt św. Antonina, biskupa i wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Gordiana i Epimacha, męczenników
  11. sb śś. Filipa i Jakuba, apostołów 2 kl.
  12. nd Niedziela po Wniebowstąpieniu 2 kl.
  13. pn św. Roberta Bellarmina, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  14. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Bonifacego, męczennika
  15. śr św. Jana Chrzciciela de la Salle, wyznawcy 3 kl.
  16. cz św. Andrzeja Boboli, Kapłana i męczennika 3 kl.
    wsp. św. Ubalda, biskupa i wyznawcy
  17. pt św. Paschalisa Baylona, wyznawcy 3 kl.
  18. sb Wigilia Zesłania Ducha Świętego 1 kl.
  19. nd Zesłanie Ducha Świętego 1 kl.
  20. pn Poniedziałek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  21. wt Wtorek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  22. śr Środa suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  23. cz Czwartek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  24. pt Piątek suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  25. sb Sobota suchych dni po Zesłaniu Ducha Świętego 1 kl.
  26. nd Trójcy Przenajświętszej 1 kl.
  27. pn św. Bedy Wielebnego, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Jana I, papieża i męczennika
  28. wt św. Augustyna z Canterbury, biskupa i wyznawcy 3 kl.
  29. śr św. Marii Magdaleny Pazzi, dziewicy 3 kl.
  30. cz Boże Ciało 1 kl.
  31. pt N.M.Panny Królowej 2 kl.
    wsp. św. Petroneli, dziewicy

czerwiec

  1. sb św. Anieli Merici, dziewicy 3 kl.
  2. nd 2. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  3. pn dzień ferialny 4 kl.
  4. wt św. Franciszka Caracciolo, wyznawcy 3 kl.
  5. śr św. Bonifacego, biskupa i męczennika 3 kl.
  6. cz św. Norberta, biskupa i wyznawcy 3 kl.
  7. pt Najświętszego Serca Pana Jezusa 1 kl.
  8. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  9. nd 3. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  10. pn bł. Bogumiła Piotra, biskupa i wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Małgorzaty, królowej i wdowy
  11. wt św. Barnaby, apostoła 3 kl.
  12. śr św. Jana z San Facundo, wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Bazylidesa, Cyryna, Nabora i Nazariusza, męczenników
  13. cz św. Antoniego z Padwy, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  14. pt św. Bazylego Wielkiego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  15. sb bł. Jolanty, wdowy 3 kl.
    wsp. śś. Wita, Modesta i Krescencji, męczenników
  16. nd 4. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  17. pn św. Grzegorza Barbarigo, biskupa i wyznawcy 3 kl.
  18. wt św. Efrema Syryjczyka, diakona, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. śś. Marka i Marcelina, męczenników
  19. śr św. Juliany Falconieri, dziewicy 3 kl.
    wsp. śś. Gerwazego i Protazego, męczenników
  20. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Sylweriusza, papieża i męczennika
  21. pt św. Alojzego Gonzagi, wyznawcy 3 kl.
  22. sb św. Paulina, biskupa i wyznawcy 3 kl.
  23. nd 5. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  24. pn Narodzenie św. Jana Chrzciciela 1 kl.
  25. wt św. Wilhelma, opata 3 kl.
  26. śr śś. Jana i Pawła, męczenników 3 kl.
  27. cz dzień ferialny 4 kl.
  28. pt Wigilia śś. Apostołów Piotra i Pawła 2 kl.
  29. sb śś. Piotra i Pawła, apostołów 1 kl.
  30. nd 6. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.

lipiec

  1. pn Najdroższej Krwi Pana Jezusa 1 kl.
  2. wt Nawiedzenie N.M.Panny 2 kl.
    wsp. śś. Processa i Martyniana, męczenników
  3. śr św. Ireneusza, biskupa i męczennika 3 kl.
  4. cz dzień ferialny 4 kl.
  5. pt św. Antoniego Marii Zaccarii, wyznawcy 3 kl.
  6. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  7. nd 7. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  8. pn św. Elżbiety, królowej i wdowy 3 kl.
  9. wt dzień ferialny 4 kl.
  10. śr Siedmiu Braci męczenników, śś. Rufiny i Sekundy, dziewic i męczennic 3 kl.
  11. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Piusa I, papieża i męczennika
  12. pt św. Jana Gwalberta, opata 3 kl.
    wsp. śś. Nabora i Feliksa, męczenników
  13. sb śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, wyznawców 3 kl.
  14. nd 8. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  15. pn św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika 3 kl.
    wsp. św. Henryka, cesarza i wyznawcy
  16. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. N.M.Panny z Góry Karmel
  17. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Aleksego, wyznawcy
  18. cz bł. Szymona z Lipnicy, wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Kamila de Lellis, wyznawcy, oraz śś. Symforozy i Siedmiu jej Synów, męczenników
  19. pt św. Wincentego a Paulo, wyznawcy 3 kl.
  20. sb bł. Czesława, wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Hieronima Emilianiego, wyznawcy, oraz św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy
  21. nd 9. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  22. pn św. Marii Magdaleny, pokutnicy 3 kl.
  23. wt św. Apolinarego, biskupa i męczennika 3 kl.
    wsp. św. Liboriusza, biskupa i wyznawcy
  24. śr św. Kingi, dziewicy 3 kl.
    wsp. św. Krystyny, dziewicy i męczennicy
  25. cz św. Jakuba, apostoła 2 kl.
    wsp. św. Krzysztofa, męczennika
  26. pt św. Anny, Matki N.M.Panny 2 kl.
  27. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. św. Pantaleona, męczennika
  28. nd 10. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  29. pn św. Marty, dziewicy 3 kl.
    wsp. śś. Feliksa, Symplicjusza, Faustyna i Beatryczy, męczenników
  30. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Abdona i Sennena, męczenników
  31. śr św. Ignacego Loyoli, wyznawcy 3 kl.

sierpień

  1. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. Siedmiu Braci Machabejskich, męczenników
  2. pt św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Stefana I, papieża i męczennika
  3. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  4. nd 11. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  5. pn Rocznica konsekracji Bazyliki N.M.Panny Śnieżnej 3 kl.
  6. wt Przemienienie Pańskie 2 kl.
    wsp. śś. Sykstusa II, papieża, Felicysyma i Agapita, męczenników
  7. śr św. Kajetana, wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Donata, biskupa i męczennika
  8. cz św. Jana Marii Vianneya, wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Cyriaka, Larga i Szmaragda, męczenników
  9. pt Wigilia św. Wawrzyńca, męczennika 3 kl.
    wsp. św. Romana, męczennika
  10. sb św. Wawrzyńca, męczennika 2 kl.
  11. nd 12. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  12. pn św. Klary, dziewicy 3 kl.
  13. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Hipolita i Kasjana, męczenników
  14. śr Wigilia Wniebowzięcia N.M.Panny 2 kl.
    wsp. św. Euzebiusza, wyznawcy
  15. cz Wniebowzięcie N.M.Panny 1 kl.
  16. pt św. Joachima, Ojca N.M.Panny 2 kl.
  17. sb św. Jacka, wyznawcy 3 kl.
  18. nd 13. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  19. pn św. Jana Eudesa, wyznawcy 3 kl.
  20. wt św. Bernarda, opata i doktora Kościoła 3 kl.
  21. śr św. Joanny Franciszki Frémiot de Chantal, wdowy 3 kl.
  22. cz Niepokalanego Serca N.M.Panny 2 kl.
    wsp. śś. Tymoteusza, Hipolita i Symforiana, męczenników
  23. pt św. Filipa Benicjusza, wyznawcy 3 kl.
  24. sb św. Bartłomieja, apostoła 2 kl.
  25. nd 14. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  26. pn N.M.Panny Janogórskiej czyli Częstochowskiej 1 kl.
  27. wt św. Józefa Kalasantego, wyznawcy 3 kl.
  28. śr św. Augustyna, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. św. Hermesa, męczennika
  29. cz Ścięcie św. Jana Chrzciciela 3 kl.
    wsp. św. Sabiny, męczennicy
  30. pt św. Róży z Limy, dziewicy 3 kl.
    wsp. śś. Feliksa i Adaukta, męczenników
  31. sb św. Rajmunda Nonnata, wyznawcy 3 kl.

wrzesień

  1. nd 15. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  2. pn św. Stefana, króla i wyznawcy 3 kl.
  3. wt św. Piusa X, papieża i wyznawcy (w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.) 3 kl.
  4. śr dzień ferialny 4 kl.
  5. cz św. Wawrzyńca Justinianiego, biskupa i wyznawcy 3 kl.
  6. pt dzień ferialny 4 kl.
  7. sb bł. Melchiora Grodzieckiego, męczennika 3 kl.
  8. nd 16. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
    wsp. Narodzenie N.M.Panny
  9. pn dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Gorgoniusza, męczennika
  10. wt św. Mikołaja z Tolentynu, wyznawcy 3 kl.
  11. śr dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Prota i Jacka, męczenników
  12. cz Najświętszego Imienia Maryi 3 kl.
  13. pt dzień ferialny 4 kl.
  14. sb Podwyższenia Krzyża Świętego 2 kl.
  15. nd 17. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
    wsp. Siedmiu Boleści N.M.Panny (w Bractwie Kapłańskim św. Piusa X święto patronalne 1 kl.)
  16. pn św. Korneliusza, papieża i męczennika, oraz św. Cypriana, biskupa i męczennika 3 kl.
    wsp. śś. Eufemii, dziewicy, oraz Łucji i Geminiana, męczenników
  17. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, wyznawcy
  18. śr Środa suchych dni wrześniowych 2 kl.
    wsp. św. Józefa z Kupertynu, wyznawcy
  19. cz św. Januarego, biskupa, i Towarzyszy, męczenników 3 kl.
  20. pt Piątek suchych dni wrześniowych 2 kl.
    wsp. św. Eustachego i Towarzyszy, męczenników
  21. sb św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty 2 kl.
    wsp. Sobota suchych dni wrześniowych
  22. nd 18. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  23. pn św. Linusa, papieża i męczennika 3 kl.
    wsp. św. Tekli, dziewicy i męczennicy
  24. wt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. N.M.Panny od Wykupu Jeńców
  25. śr bł. Władysława z Gielniowa, wyznawcy 3 kl.
  26. cz dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Cypriana, męczennika, oraz Justyny, dziewicy i męczennicy
  27. pt śś. Kosmy i Damiana, męczenników 3 kl.
  28. sb św. Wacława, księcia i męczennika 3 kl.
  29. nd św. Michała Archanioła 1 kl.
    wsp. 19. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego
  30. pn św. Hieronima, Kapłana, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.

październik

  1. wt bł. Jana z Dukli, wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Remigiusza, biskupa i wyznawcy
  2. śr śś. Aniołów Stróżów 3 kl.
  3. cz św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy 3 kl.
  4. pt św. Franciszka z Asyżu, wyznawcy 3 kl.
  5. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. św. Placyda i Towarzyszy, męczenników
  6. nd 20. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  7. pn N.M.Panny Różańcowej 2 kl.
    wsp. św. Marka I, papieża i wyznawcy
  8. wt św. Brygidy, wdowy 3 kl.
    wsp. śś. Sergiusza, Bachusa, Marcelego i Apuliusza, męczenników
  9. śr bł. Wincentego Kadłubka, biskupa i wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Jana Leonardiego, wyznawcy / śś. Dionizego, biskupa i męczennika, oraz Rustyka i Eleuteriusza, męczenników
  10. cz św. Franciszka Borgiasza, wyznawcy 3 kl.
    wsp. Dziękczynienie za zwycięstwo chocimskie 1621 r.
  11. pt Macierzyństwa N.M.Panny 2 kl.
  12. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
  13. nd 21. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  14. pn św. Kaliksta, papieża i męczennika 3 kl.
  15. wt św. Teresy z Ávili, dziewicy 3 kl.
  16. śr św. Jadwigi, wdowy 3 kl.
  17. cz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy 3 kl.
  18. pt św. Łukasza, Ewangelisty 2 kl.
  19. sb św. Piotra z Alkantary, wyznawcy 3 kl.
  20. nd 22. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  21. pn bł. Jakuba Strzemię, biskupa i wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Hilariona, opata / śś. Urszuli i Towarzyszek, dziewic i męczennic
  22. wt dzień ferialny 4 kl.
  23. śr św. Antoniego Marii Clareta, biskupa i wyznawcy 3 kl.
  24. cz św. Rafała Archanioła 3 kl.
  25. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Chryzanta i Darii, męczenników
  26. sb Wspomnienie N.M.Panny w sobotę 4 kl.
    wsp. św. Ewarysta, papieża i męczennika
  27. nd Chrystusa Króla 1 kl.
  28. pn śś. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów 2 kl.
  29. wt dzień ferialny 4 kl.
  30. śr dzień ferialny 4 kl.
  31. cz dzień ferialny 4 kl.

listopad

  1. pt Wszystkich Świętych 1 kl.
  2. sb Dzień Zaduszny 1 kl.
  3. nd 4. Niedziela pozostała po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  4. pn św. Karola Boromeusza, biskupa i wyznawcy 3 kl.
    wsp. śś. Witalisa i Agrykoli, męczenników
  5. wt dzień ferialny 4 kl.
  6. śr dzień ferialny 4 kl.
  7. cz dzień ferialny 4 kl.
  8. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. śś. Czterech Ukoronowanych, męczenników
  9. sb Rocznica konsekracji Archibazyliki Najświętszego Zbawiciela na Lateranie 2 kl.
    wsp. św. Teodora, męczennika
  10. nd 5. Niedziela pozostała po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  11. pn św. Marcina, biskupa i wyznawcy 3 kl.
    wsp. św. Mennasa, męczennika
  12. wt śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pustelników i pierwszych męczenników Polski 3 kl.
  13. śr św. Stanisława Kostki, wyznawcy, Patrona Polski 2 kl.
    wsp. św. Dydaka, wyznawcy
  14. cz św. Jozafata, biskupa i męczennika 3 kl.
  15. pt św. Alberta Wielkiego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
  16. sb św. Gertrudy Wielkiej, dziewicy 3 kl.
  17. nd 6. Niedziela pozostała po Objawieniu Pańskim 2 kl.
  18. pn Rocznica konsekracji Bazylik śś. Piotra i Pawła, apostołów 3 kl.
  19. wt św. Elżbiety, wdowy 3 kl.
    wsp. św. Poncjana, papieża i męczennika
  20. śr św. Marcina I, papieża i męczennika 3 kl.
    wsp. św. Feliksa Walezego, wyznawcy
  21. cz Ofiarowanie N.M.Panny 3 kl.
  22. pt św. Cecylii, dziewicy i męczennicy 3 kl.
  23. sb św. Klemensa I, papieża i męczennika 3 kl.
    wsp. św. Felicyty, męczennicy
  24. nd 24. i ostatnia Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
  25. pn św. Katarzyny, dziewicy i męczennicy 3 kl.
  26. wt św. Sylwestra, opata 3 kl.
    wsp. św. Piotra z Aleksandrii, biskupa i męczennika
  27. śr dzień ferialny 4 kl.
  28. cz dzień ferialny 4 kl.
  29. pt dzień ferialny 4 kl.
    wsp. św. Saturnina, męczennika
  30. sb św. Andrzeja, apostoła 2 kl.

grudzień

  1. nd 1. Niedziela Adwentu 1 kl.
  2. pn św. Piotra Chryzologa, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. feria Adwentu / św. Bibiany, dziewicy i męczennicy
  3. wt św. Franciszka Ksawerego, wyznawcy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  4. śr św. Barbary, dziewicy i męczennicy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  5. cz feria Adwentu 3 kl.
    wsp. św. Saby, opata
  6. pt św. Mikołaja, biskupa i wyznawcy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  7. sb św. Ambrożego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  8. nd Niepokalane Poczęcie N.M.Panny 1 kl.
    wsp. 2. Niedziela Adwentu
  9. pn feria Adwentu 3 kl.
  10. wt feria Adwentu 3 kl.
    wsp. św. Melchiadesa, papieża i męczennika
  11. śr św. Damazego I, papieża i wyznawcy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  12. cz feria Adwentu 3 kl.
  13. pt św. Łucji, dziewicy i męczennicy 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  14. sb feria Adwentu 3 kl.
  15. nd 3. Niedziela Adwentu 1 kl.
  16. pn św. Euzebiusza, biskupa i męczennika 3 kl.
    wsp. feria Adwentu
  17. wt feria Adwentu 2 kl.
  18. śr Środa suchych dni zimowych 2 kl.
  19. cz feria Adwentu 2 kl.
  20. pt Piątek suchych dni zimowych 2 kl.
  21. sb św. Tomasza, apostoła 2 kl.
    wsp. Sobota suchych dni zimowych
  22. nd 4. Niedziela Adwentu 1 kl.
  23. pn feria Adwentu 2 kl.
  24. wt Wigilia Bożego Narodzenia 1 kl.
  25. śr Boże Narodzenie 1 kl.
    wsp. w drugiej Mszy: św. Anastazji, męczennicy
  26. cz św. Szczepana, pierwszego męczennika 2 kl.
    wsp. W oktawie Bożego Narodzenia
  27. pt św. Jana, apostoła i Ewangelisty 2 kl.
    wsp. W oktawie Bożego Narodzenia
  28. sb śś. Młodzianków, męczenników 2 kl.
    wsp. W oktawie Bożego Narodzenia
  29. nd Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.
  30. pn W oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.
  31. wt W oktawie Bożego Narodzenia 2 kl.
    wsp. św. Sylwestra I, papieża i wyznawcy

Pobierz kalendarz liturgiczny na rok 2024 w formacie iCalendar (ICS) – można go zaimportować do programu Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook, Apple iCal, Kalendarz Google itp.