Św. Hieronima, Kapłana, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]

Inne serwisy:

KOMUNIKATY
Św. Pius X Rekolekcje ignacjańskie Mały modlitewnik łaciński Krucjata różańcowa Filozofia św. Tomasza z Akwinu Katecheza DVD dla kapłanów Mszalik codzienny Piesza Pielgrzymka Tradycji Katolickiej na Jasną Górę

Kalendarz liturgiczny na rok 2014

Oznaczenia:

  • czcionka pogrubiona — święto obowiązkowe
  • WIELKIE LITERY — święto 1. klasy
  • kursywa — wspomnienie
  • kolory szat oznaczono graficznie (brak barwy oznacza kolor biały)

dzisiajbieżący miesiąc • wybierz miesiąc »

styczeń

  1.  śr  oktawa Bożego Narodzenia [1 kl.]
  2.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  3.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
  4.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
  5.  nd  Najświętszego Imienia Jezus [2 kl.]
  6.  pn  Objawienie Pańskie [1 kl.]
  7.  wt  dzień ferialny [4 kl.]
  8.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
  9.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  10.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
  11.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
    Św. Hygina, Papieża i Męczennika
  12.  nd  Świętej Rodziny [2 kl.]
  13.  pn  wspomnienie Chrztu Pańskiego [2 kl.]
  14.  wt  Św. Hilarego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
    Św. Feliksa, Kapłana i Męczennika
  15.  śr  Św. Pawła, Pierwszego Pustelnika, Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Maura, Opata
  16.  cz  Św. Marcelego I, Papieża i Męczennika [3 kl.]
  17.  pt  Św. Antoniego, Opata [3 kl.]
  18.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
    Św. Pryski, Dziewicy i Męczennicy
  19.  nd  2. Niedziela po Objawieniu Pańskim [2 kl.]
  20.  pn  Śś. Fabiana, Papieża i Sebastiana, Męczennika [3 kl.]
  21.  wt  Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy [3 kl.]
  22.  śr  Śś. Wincentego i Anastazego, Męczenników [3 kl.]
  23.  cz  Św. Rajmunda z Pennafort, Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Emerancjany, Dziewicy i Męczennicy
  24.  pt  Św. Tymoteusza, Biskupa i Męczennika [3 kl.]
  25.  sb  Nawrócenie św. Pawła, Apostoła [3 kl.]
    Św. Piotra, Apostoła
  26.  nd  3. Niedziela po Objawieniu Pańskim [2 kl.]
  27.  pn  Św. Jana Chryzostoma, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
  28.  wt  Św. Piotra Nolasko, Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
  29.  śr  Św. Franciszka Salezego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
  30.  cz  Św. Martyny, Dziewicy i Męczennicy [3 kl.]
  31.  pt  Św. Jana Bosco, Wyznawcy [3 kl.]

luty

  1.  sb  Św. Ignacego, Biskupa i Męczennika [3 kl.]
  2.  nd  Oczyszczenie N.M.Panny [2 kl.]
  3.  pn  dzień ferialny po 4. niedzieli po Objawieniu Pańskim [4 kl.]
    Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika
  4.  wt  Św. Andrzeja Corsini, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
  5.  śr  Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy [3 kl.]
  6.  cz  Św. Tytusa, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Doroty, Dziewicy i Męczennicy
  7.  pt  Św. Romualda, Opata [3 kl.]
  8.  sb  Św. Jana z Maty, Wyznawcy [3 kl.]
  9.  nd  5. Niedziela po Objawieniu Pańskim [2 kl.]
  10.  pn  Św. Scholastyki, Dziewicy [3 kl.]
  11.  wt  Objawienie się N.M.Panny w Lourdes [3 kl.]
  12.  śr  Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów N.M.Panny, Wyznawców [3 kl.]
  13.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  14.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
    Św. Walentego, Kapłana i Męczennika
  15.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
    Śś. Faustyna i Jowity, Męczenników
  16.  nd  Niedziela Siedemdziesiątnicy [2 kl.]
  17.  pn  dzień ferialny [4 kl.]
  18.  wt  dzień ferialny [4 kl.]
    Św. Symeona, Biskupa i Męczennika
  19.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
  20.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  21.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
  22.  sb  Katedry św. Piotra, Apostoła [2 kl.]
    Św. Pawła Apostoła
  23.  nd  Niedziela Sześćdziesiątnicy [2 kl.]
  24.  pn  Św. Macieja, Apostoła [2 kl.]
  25.  wt  dzień ferialny [4 kl.]
  26.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
  27.  cz  Św. Gabriela od M.B.Bolesnej, Wyznawcy [3 kl.]
  28.  pt  dzień ferialny [4 kl.]

marzec

  1.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
  2.  nd  Niedziela Pięćdziesiątnicy [2 kl.]
  3.  pn  dzień ferialny [4 kl.]
  4.  wt  Św. Kazimierza, Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Lucjusza I, Papieża i Męczennika
  5.  śr  Środa Popielcowa [1 kl.]
  6.  cz  Czwartek po popielcu [3 kl.]
    Śś. Perpetui i Felicyty, Męczennic
  7.  pt  Piątek po popielcu [3 kl.]
    Św. Tomasza z Akwinu, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  8.  sb  Sobota po popielcu [3 kl.]
    Św. Jana Bożego Wyznawcy oraz Bł. Wincentego Kadłubka
  9.  nd  1. Niedziela Wielkiego Postu [1 kl.]
  10.  pn  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Świętych Czterdziestu Męczenników
  11.  wt  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
  12.  śr  środa Suchych Dni Wielkiego Postu [2 kl.]
    Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  13.  cz  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
  14.  pt  piątek Suchych Dni Wielkiego Postu [2 kl.]
  15.  sb  sobota Suchych Dni Wielkiego Postu [2 kl.]
    Św. Klemensa Marii Dworzaka, Wyznawcy
  16.  nd  2. Niedziela Wielkiego Postu [1 kl.]
  17.  pn  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Patryka, Biskupa i Wyznawcy
  18.  wt  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Cyryla Jerozolimskiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  19.  śr  Św. Józefa, Oblubieńca N.M.Panny, Wyznawcy, Patrona Kościoła katolickiego [1 kl.]
    feria Wielkiego Postu
  20.  cz  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
  21.  pt  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Benedykta, Opata
  22.  sb  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
  23.  nd  3. Niedziela Wielkiego Postu [1 kl.]
  24.  pn  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Gabriela Archanioła
  25.  wt  Zwiastowanie N.M.Panny [1 kl.]
    feria Wielkiego Postu
  26.  śr  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
  27.  cz  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Jana Damasceńskiego, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  28.  pt  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Jana Kapistrana, Wyznawcy
  29.  sb  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
  30.  nd  4. Niedziela Wielkiego Postu [1 kl.]
  31.  pn  feria Wielkiego Postu [3 kl.]

kwiecień

  1.  wt  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
  2.  śr  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Fraciszka a Paulo, Wyznawcy
  3.  cz  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
  4.  pt  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Izydora, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła
  5.  sb  feria Wielkiego Postu [3 kl.]
    Św. Wincentego Fereriusza, Wyznawcy
  6.  nd  1. Niedziela Męki Pańskiej [1 kl.]
  7.  pn  feria Męki Pańskiej [3 kl.]
  8.  wt  feria Męki Pańskiej [3 kl.]
  9.  śr  feria Męki Pańskiej [3 kl.]
  10.  cz  feria Męki Pańskiej [3 kl.]
  11.  pt  feria Męki Pańskiej [3 kl.]
    Św. Leona I, Papieża, Wyznawcy i Doktora Kościoła, Siedmiu Boleści Najśw. Maryi Panny
  12.  sb  feria Męki Pańskiej [3 kl.]
  13.  nd  Niedziela Palmowa [1 kl.]
  14.  pn  Poniedziałek Wielkiego Tygodnia [1 kl.]
  15.  wt  Wtorek Wielkiego Tygodnia [1 kl.]
  16.  śr  Środa Wielkiego Tygodnia [1 kl.]
  17.  cz  Wielki Czwartek [1 kl.]
  18.  pt  Wielki Piątek [1 kl.]
  19.  sb  Wielka Sobota [1 kl.]
  20.  nd  Wielkanoc [1 kl.]
  21.  pn  Poniedziałek Wielkanocny [1 kl.]
  22.  wt  Wtorek Wielkanocny [1 kl.]
  23.  śr  Środa Wielkanocna [1 kl.]
  24.  cz  Czwartek Wielkanocny [1 kl.]
  25.  pt  Piątek Wielkanocny [1 kl.]
    Litania Większa
  26.  sb  Sobota Wielkanocna [1 kl.]
  27.  nd  Niedziela Przewodnia [1 kl.]
  28.  pn  Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski (Przeniesiono z 23 kwietnia) [1 kl.]
  29.  wt  Św. Piotra z Werony, Męczennika [3 kl.]
  30.  śr  Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy [3 kl.]

maj

  1.  cz  Św. Józefa Robotnika, Oblubieńca N.M.Panny, Wyznawcy [1 kl.]
  2.  pt  Św. Atanazego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
  3.  sb  N.M.Panny Królowej Korony Polskiej, Głównej Patronki Polski [1 kl.]
  4.  nd  2. Niedziela po Wielkanocy [1 kl.]
  5.  pn  Św. Piusa V, Papieża i Wyznawcy [3 kl.]
  6.  wt  dzień ferialny [4 kl.]
  7.  śr  Św. Floriana, Męczennika [3 kl.]
  8.  cz  Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski [1 kl.]
  9.  pt  Św. Grzegorza z Nazjanzu, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
  10.  sb  Św. Antonina, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
    Śś. Gordiana i Epimacha, Męczenników
  11.  nd  3. Niedziela po Wielkanocy [2 kl.]
    Śś. Filipa i Jakuba, Apostołów
  12.  pn  Śś. Nereusza, Achillesa, Domicylli i Pankracego, Męczenników [3 kl.]
  13.  wt  Św. Roberta Bellarmina, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
  14.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
    Św. Bonifacego, Męczennika
  15.  cz  Św. Jana Chrzciciela de la Salle, Wyznawcy [3 kl.]
  16.  pt  Św. Andrzeja Boboli, Męczennika [3 kl.]
    Św. Ubalda, Biskupa i Wyznawcy
  17.  sb  Św. Paschalisa Baylon, Wyznawcy [3 kl.]
  18.  nd  4. Niedziela po Wielkanocy [2 kl.]
  19.  pn  Św. Piotra Celestyna, Papieża i Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Pudencjany, Dziewicy
  20.  wt  Św. Bernardyna ze Sieny, Wyznawcy [2 kl.]
  21.  śr  Św. Jana Nepomucena, Męczennika [3 kl.]
  22.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  23.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
  24.  sb  N.M.Panny Wspomożycielki Wiernych [2 kl.]
  25.  nd  5. Niedziela po Wielkanocy [2 kl.]
  26.  pn  Św. Filipa Nereusza, Wyznawcy / Dzień Krzyżowy [3 kl.]
    Św. Eleuteriusza, Papieża i Męczennika
  27.  wt  Św. Bedy Czcigodnego, Wyznawcy i Doktora Kościoła / Dzień Krzyżowy [3 kl.]
    Św. Jana I, Papieża i Męczennika
  28.  śr  wigilia Wniebowstąpienia Pańskiego [2 kl.]
  29.  cz  Wniebowstąpienie Pańskie [1 kl.]
  30.  pt  Św. Jana Sarkandra, Męczennika [3 kl.]
    Św. Feliksa I, Papieża i Męczennika
  31.  sb  Najświętszej Maryi Panny, Królowej [2 kl.]
    Św. Petroneli, Dziewicy

czerwiec

  1.  nd  Niedziela po Wniebowstąpieniu [2 kl.]
  2.  pn  Bł. Sadoka i Towarzyszy, Męczenników [3 kl.]
    Śś. Marcelina i Piotra Męczenników, oraz Erazma, Bpa i Męczennika
  3.  wt  dzien ferialny [4 kl.]
  4.  śr  Św. Franciszka Caracciolo, Wyznawcy [3 kl.]
  5.  cz  Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika [3 kl.]
  6.  pt  Św. Norberta, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
  7.  sb  wigilia Zesłania Ducha Świętego [1 kl.]
  8.  nd  Zesłanie Ducha Świętego [1 kl.]
  9.  pn  poniedziałek w oktawie Zesłania Ducha Świętego [1 kl.]
  10.  wt  wtorek w oktawie Zesłania Ducha Świętego [1 kl.]
  11.  śr  środa Suchych Dni po Zesłaniu Ducha Świętego [1 kl.]
  12.  cz  czwartek w oktawie Zesłania Ducha Świętego [1 kl.]
  13.  pt  piątek Suchych Dni po Zesłaniu Ducha Świętego [1 kl.]
  14.  sb  sobota Suchych Dni po Zesłaniu Ducha Świętego [1 kl.]
  15.  nd  Święto Trójcy Przenajświętszej [1 kl.]
  16.  pn  dzień ferialny [4 kl.]
  17.  wt  Św. Grzegorza Barbarigo, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
  18.  śr  Św. Efrema, Diakona, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
    Św. Marka i Marcelina, Męczenników
  19.  cz  Boże Ciało [1 kl.]
  20.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
    Św. Sylweriusza, Papieża i Męczennika
  21.  sb  Św. Alojzego Gonzagi, Wyznawcy [3 kl.]
  22.  nd  2. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  23.  pn  wigilia Narodzenia św. Jana Chrzciciela [2 kl.]
  24.  wt  Narodzenie św. Jana Chrzciciela [1 kl.]
  25.  śr  Św. Wilhelma, Opata [3 kl.]
  26.  cz  Śś. Jana i Pawła, Męczenników [3 kl.]
  27.  pt  Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa [1 kl.]
  28.  sb  wigilia śś. Apostołów Piotra i Pawła [2 kl.]
  29.  nd  Śś. Piotra i Pawła, Apostołów [1 kl.]
    3. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego
  30.  pn  Wspomnienie św. Pawła, Apostoła [3 kl.]

lipiec

  1.  wt  Najdroższej Krwi Pana Jezusa [1 kl.]
  2.  śr  Nawiedzenie N.M.Panny [2 kl.]
    Śś. Processa i Martyniana, Męczenników
  3.  cz  Św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika [3 kl.]
  4.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
  5.  sb  Św. Antoniego Marii Zaccaria, Wyznawcy [3 kl.]
  6.  nd  4. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  7.  pn  Śś. Cyryla i Metodego, Biskupów i Wyznawców [3 kl.]
  8.  wt  Św. Elżbiety, Królowej i Wdowy [3 kl.]
  9.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
  10.  cz  Siedmiu Braci Męczenników, śś. Rufiny i Sekundy, Dziewic i Męczennic [3 kl.]
  11.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
    Św. Piusa I, Papieża i Męczennika
  12.  sb  Św. Jana Gwalberta, Opata [3 kl.]
    Śś. Nabora i Feliksa, Męczenników
  13.  nd  5. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  14.  pn  Św. Bonawentury, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
  15.  wt  Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu [3 kl.]
    Św. Henryka Cesarza, Wyznawcy
  16.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
    N.M.Panny z Góry Karmel
  17.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
    Św. Aleksego, Wyznawcy
  18.  pt  Bł. Szymona z Lipnicy, Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Kamila de Lellis, Wyznawcy oraz św. Symforozy i Siedmiu Jej Synów, Męczenników
  19.  sb  Św. Wincentego a Paulo, Wyznawcy [3 kl.]
  20.  nd  6. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  21.  pn  Św. Wawrzyńca z Brindisi, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
    Św. Praksedy, Dziewicy
  22.  wt  Św. Marii Magdaleny, Pokutnicy [3 kl.]
  23.  śr  Św. Apolinarego, Biskupa i Męczennika [3 kl.]
    Św. Liboriusza, Biskupa i Wyznawcy
  24.  cz  Św. Kingi, Dziewicy [3 kl.]
    Św. Krystyny, Dziewicy i Męczennicy
  25.  pt  Św. Jakuba, Apostoła [2 kl.]
    Św. Krzysztofa, Męczennika
  26.  sb  Św. Anny, Matki N.M.Panny [2 kl.]
  27.  nd  7. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  28.  pn  Śś. Nazariusza i Celsa, Męczenników, Wiktora I, Papieża i Męczennika oraz Innocentego I, Papieża i Wyznawcy [3 kl.]
  29.  wt  Św. Marty, Dziewicy [3 kl.]
    Śś. Feliksa, Symplicjusza, Faustyna i Beatryczy, Męczenników
  30.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
    Śś. Abdona i Sennena, Męczenników
  31.  cz  Św. Ignacego Loyoli, Wyznawcy [3 kl.]

sierpień

  1.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
    Siedmiu Braci Machabejskich, Męczenników
  2.  sb  Św. Alfonsa Marii Ligouri, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
    Św. Stefana I, Papieża i Męczennika
  3.  nd  8. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  4.  pn  Św. Dominika, Wyznawcy [3 kl.]
  5.  wt  rocznica konsekracji Bazyliki Matki Boskiej Śnieżnej [3 kl.]
  6.  śr  Przemienienie Pańskie [2 kl.]
    Śś. Sykstusa II, Papieża, Felicysyma i Agapita, Męczenników
  7.  cz  Św. Kajetana, Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Donata, Biskupa i Męczennika
  8.  pt  Św. Jana Marii Vianneya, Wyznawcy [3 kl.]
    Śś. Cyriaka, Larga i Szmaragda, Męczenników
  9.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
    Św. Romana, Męczennika
  10.  nd  9. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
    Św. Wawrzynca, Męczennika
  11.  pn  dzień ferialny [4 kl.]
    Św. Tyburcjusza, Męczennika oraz św. Zuzanny, Dziewicy i Męczennicy
  12.  wt  Św. Klary, Dziewicy [3 kl.]
  13.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
    Śś. Hipolita i Kasjana, Męczenników
  14.  cz  wigilia Wniebowzięcia N.M.Panny [2 kl.]
    Św. Euzebiusza, Wyznawcy
  15.  pt  Wniebowzięcie N.M.Panny [1 kl.]
  16.  sb  Św. Joachima, ojca N.M.Panny [2 kl.]
  17.  nd  10. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  18.  pn  dzień ferialny [4 kl.]
    Św. Agapita, Męczennika
  19.  wt  Św. Jana Eudes, Wyznawcy [3 kl.]
  20.  śr  Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła [3 kl.]
  21.  cz  Św. Joanny Franciszki Fremiot de Chantal, Wdowy [3 kl.]
  22.  pt  Niepokalanego Serca N.M.Panny [2 kl.]
    Śś. Tymoteusza, Hipolita i Symforiana, Męczenników
  23.  sb  Św. Filipa Benicjusza, Wyznawcy [3 kl.]
  24.  nd  11. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
    Św. Bartłomieja, Apostoła
  25.  pn  Św. Ludwika, Króla i Wyznawcy [3 kl.]
  26.  wt  Matki Boskiej Częstochowskiej [1 kl.]
  27.  śr  Św. Józefa Kalasantego, Wyznawcy [3 kl.]
  28.  cz  Św. Augustyna, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
    Św. Hermesa, Męczennika
  29.  pt  Ścięcie św. Jana Chrzciciela [3 kl.]
    Św. Sabiny, Męczennicy
  30.  sb  Św. Róży z Limy, Dziewicy [3 kl.]
    Śś. Feliksa i Adaukta, Męczenników
  31.  nd  12. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]

wrzesień

  1.  pn  Bł. Bronisławy, Dziewicy [3 kl.]
    Św. Idziego, Opata oraz śś. Dwunastu Braci Męczenników
  2.  wt  Św. Stefana, Króla, Wyznawcy [3 kl.]
  3.  śr  Św. Piusa X, Papieża i Wyznawcy [3 kl.]
  4.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  5.  pt  Św. Wawrzyńca Justiniani, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
  6.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
  7.  nd  13. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  8.  pn  Narodzenie N.M.Panny [2 kl.]
    Św. Hadriana, Męczennika
  9.  wt  dzień ferialny [4 kl.]
    św. Gorgoniusza, Męczennika
  10.  śr  Św. Mikołaja z Tolentynu, Wyznawcy [3 kl.]
  11.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
    Śś. Prota i Jacka, Męczenników
  12.  pt  Najświętszego Imienia Maryi [3 kl.]
  13.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
  14.  nd  Podwyższenia Krzyża Świętego [2 kl.]
  15.  pn  Siedmiu Boleści N.M.Panny [2 kl.]
    Św. Nikomedesa, Męczennika
  16.  wt  Św. Korneliusza, Papieża i Męczennika, oraz św. Cypriana, Biskupa i Męczennika [3 kl.]
    Śś. Eufemii, Łucji i Germiniana, Męczenników
  17.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
    Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, Wyznawcy
  18.  cz  Św. Józefa z Kupertynu, Wyznawcy [3 kl.]
  19.  pt  Św. Januarego, Biskupa i Towarzyszy, Męczenników [3 kl.]
  20.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
    Św. Eustachego i Towarzyszy, Męczenników
  21.  nd  15. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
    Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  22.  pn  Św. Tomasza z Villaneuva, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Maurycego i Towarzyszy, Męczenników
  23.  wt  Św. Linusa, Papieża i Męczennika [3 kl.]
    Św. Tekli, Dziewicy i Męczennicy
  24.  śr  środa Suchych Dni Września [2 kl.]
    N.M.Panny od Wykupu Jeńców
  25.  cz  Bł. Władysława z Gielniowa, Wyznawcy [3 kl.]
  26.  pt  piątek Suchych Dni Września [2 kl.]
    Śś. Cypriana, Męczennika oraz Justyny, Dziewicy i Męczennicy
  27.  sb  sobota Suchych Dni Września [2 kl.]
    Śś. Kosmy i Damiana, Męczenników
  28.  nd  16. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  29.  pn  Św. Michała Archanioła [1 kl.]
  30.  wt  Św. Hieronima, Kapłana, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]

październik

  1.  śr  Bł. Jana z Dukli, Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Remigiusza, Biskupa i Wyznawcy
  2.  cz  Św. Aniołów Stróżów [3 kl.]
  3.  pt  Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy [3 kl.]
  4.  sb  Św. Franciszka z Asyżu, Wyznawcy [3 kl.]
  5.  nd  17. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  6.  pn  Św. Brunona, Wyznawcy [3 kl.]
  7.  wt  Matki Boskiej Różańcowej [2 kl.]
    Św. Marka I, Papieża i Wyznawcy
  8.  śr  Św. Brygidy, Wdowy [3 kl.]
    Śś. Sergiusza, Bachusa, Marcelego i Apuliusza, Męczenników
  9.  cz  Św. Jana Leonardii, Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Dionizego, Biskupa i Męczennika oraz Rustyka i Eleuteriusza, Męczenników
  10.  pt  Dziękczynienie za zwycięstwo chocimskie 1621 r. [3 kl.]
    Św. Franciszka Borgiasza, Wyznawcy
  11.  sb  Macierzyństwa N.M.Panny [2 kl.]
  12.  nd  18. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  13.  pn  Św. Edwarda, Króla i Wyznawcy [3 kl.]
  14.  wt  Św. Kaliksta, Papieża i Męczennika [3 kl.]
  15.  śr  Św. Teresy z Avila, Dziewicy [3 kl.]
  16.  cz  Św. Jadwigi, Wdowy [3 kl.]
  17.  pt  Św. Małgorzaty Marii Alacoque, Dziewicy [3 kl.]
  18.  sb  Św. Łukasza, Ewangelisty [2 kl.]
  19.  nd  18. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  20.  pn  Św. Jana Kantego, Wyznawcy [3 kl.]
  21.  wt  Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Hilariona, Opata oraz Śś. Urszuli i Towarzyszek, Dziewic i Męczennic
  22.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
  23.  cz  Św. Antoniego Marii Clareta, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
  24.  pt  Św. Rafała Archanioła [3 kl.]
  25.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
    Śś. Chryzanta i Darii, Męczenników
  26.  nd  Święto Chrystusa Króla [1 kl.]
  27.  pn  dzień ferialny [4 kl.]
  28.  wt  Śś. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów [2 kl.]
  29.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
  30.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  31.  pt  dzień ferialny [4 kl.]

listopad

  1.  sb  Wszystkich Świętych [1 kl.]
  2.  nd  21. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  3.  pn  Dzień Zaduszny [1 kl.]
  4.  wt  Św. Karola Boromeusza, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
    Śś. Witalisa i Agrykoli, Męczenników
  5.  śr  dzień ferialny [4 kl.]
  6.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  7.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
  8.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
    Śś. Czterech Ukoronowanych, Męczenników
  9.  nd  rocznica konsekracji bazyliki Najświętszego Zbawiciela na Lateranie [2 kl.]
  10.  pn  Św. Andrzeja z Avellino, Wyznawcy [3 kl.]
    Śś. Tryfona i Respicjusza, Męczenników oraz św. Nimfy, Dziewicy i Męczennicy
  11.  wt  Św. Marcina, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
    Św. Mennasa, Męczennika
  12.  śr  Śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pustelników i pierwszych Męczenników Polski [3 kl.]
    Św. Marcina I, Papieża i Męczennika
  13.  cz  Św. Stanisława Kostki, Wyznawcy, Patrona Polski [2 kl.]
    Św.Dydaka, Wyznawcy
  14.  pt  Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika [3 kl.]
  15.  sb  Św. Alberta Wielkiego, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
  16.  nd  23. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  17.  pn  Bł. Salomei, Dziewicy [3 kl.]
    Św. Grzegorza Cudotwórcy, Biskupa i Wyznawcy
  18.  wt  rocznica konsekracji bazylik śś. Piotra i Pawła, Apostołów [3 kl.]
  19.  śr  Św. Elżbiety, Wdowy [3 kl.]
    Św. Poncjana, Papieża i Męczennika
  20.  cz  Św. Feliksa Walezego, Wyznawcy [3 kl.]
  21.  pt  Ofiarowanie N.M.Panny [3 kl.]
  22.  sb  Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy [3 kl.]
  23.  nd  24. i ostatnia Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
  24.  pn  Św. Jana od Krzyża, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
    Św. Chryzogona, Męczennika
  25.  wt  Św. Katarzyny, Dziewicy i Męczennicy [3 kl.]
  26.  śr  Św. Sylwestra, Opata [3 kl.]
    Św. Piotra z Aleksandrii, Biskupa i Męczennika
  27.  cz  dzień ferialny [4 kl.]
  28.  pt  dzień ferialny [4 kl.]
  29.  sb  wspomnienie N.M.Panny w sobotę [4 kl.]
    Św. Saturnina, Męczennika
  30.  nd  1. Niedziela Adwentu [1 kl.]

grudzień

  1.  pn  feria Adwentu [3 kl.]
  2.  wt  Św. Bibiany, Dziewicy i Męczennicy [3 kl.]
    feria Adwentu
  3.  śr  Św. Franciszka Ksawerego, Wyznawcy [3 kl.]
    feria Adwentu
  4.  cz  Św. Piotra Chryzologa, Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła [3 kl.]
    feria Adwentu / św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy
  5.  pt  feria Adwentu [3 kl.]
    Św.Saby, Opata
  6.  sb  Św. Mikołaja, Biskupa i Wyznawcy [3 kl.]
    feria Adwentu
  7.  nd  2. Niedziela Adwentu [1 kl.]
  8.  pn  Niepokalane Poczęcie N.M.Panny [1 kl.]
    feria Adwentu
  9.  wt  feria Adwentu [3 kl.]
  10.  śr  feria Adwentu [3 kl.]
    Św. Melchiadesa, Papieża i Męczennika
  11.  cz  Św. Damazego, Papieża i Wyznawcy [3 kl.]
    feria Adwentu
  12.  pt  feria Adwentu [3 kl.]
  13.  sb  Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy [3 kl.]
    feria Adwentu
  14.  nd  3. Niedziela Adwentu [1 kl.]
  15.  pn  feria Adwentu [3 kl.]
  16.  wt  Św. Euzebiusza, Biskupa i Męczennika [3 kl.]
    feria Adwentu
  17.  śr  środa Suchych Dni Zimowych [2 kl.]
  18.  cz  feria Adwentu [2 kl.]
  19.  pt  piątek Suchych Dni Zimowych [2 kl.]
  20.  sb  sobota Suchych Dni Zimowych [2 kl.]
  21.  nd  4. Niedziela Adwentu [2 kl.]
  22.  pn  feria Adwentu [2 kl.]
  23.  wt  feria Adwentu [2 kl.]
  24.  śr  wigilia Bożego Narodzenia [1 kl.]
  25.  cz  Boże Narodzenie (z oktawą 2 kl.) [1 kl.]
  26.  pt  Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika [2 kl.]
    w oktawie Bożego Narodzenia
  27.  sb  Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty [2 kl.]
    w oktawie Bożego Narodzenia
  28.  nd  Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia [2 kl.]
    Świętych Młodzianków, Męczenników
  29.  pn  w oktawie Bożego Narodzenia [2 kl.]
    Św. Tomasza, Biskupa i Męczennika
  30.  wt  w oktawie Bożego Narodzenia [2 kl.]
  31.  śr  w oktawie Bożego Narodzenia [2 kl.]
    Św. Sylwestra I, Papieża i Wyznawcy