Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X
śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, wyznawców [3 kl.]
Rzym

pielgrzymka do Rzymu

początek 04.11.2024 r. (poniedziałek)

koniec 11.11.2024 r. (poniedziałek)

miejsce Rzym

Najnowsza aktualizacja: 12.06.2024 r.

Sanguis martyrum semen christianorum

(krew męczenników jest posiewem chrześcijan)

Pielgrzymujemy do Rzymu, by uczyć się prawdziwego męczeństwa – męczeństwa na nasze czasy. Nie zawsze trzeba przelać krew, by naśladować męczenników, ale naśladując ich – trzeba zawsze składać swoje życie w ofierze, z miłości do Pana Jezusa i Kościoła. Dlatego warto pielgrzymować do grobów męczenników, by lepiej zrozumieć tę chrześcijańską zasadę działania, która jest aktualna w każdej epoce. Pielgrzymka to także upraszanie łask – koniecznych sił, by sprostać wyzwaniu pójścia za Boskim Mistrzem, biorąc swój krzyż na ramiona bez oglądania się za siebie.

Pielgrzymka to rekolekcje. Każdy, kto chciałby zjeść regionalną pizzę albo kosztować włoskich lodów w towarzystwie rzymskich fontann, musi zrezygnować z naszej pielgrzymki. My jedziemy do Rzymu, by się modlić – i to będzie nasze główne zajęcie w ciągu dnia. Odwiedzane podczas pielgrzymki kościoły będą tłem do konferencji i osobistego rozmyślania w atmosferze ponadczasowej sztuki sakralnej. Każdy turysta widzi w Rzymie to, co chce zobaczyć. Zaś każdy pielgrzym powinien w Wiecznym Rzymie widzieć to, co Pan Bóg zechce mu pokazać – nie tyle oczom ciała, co oczom duszy.

Przewodnik pielgrzymki to św. Marek Ewangelista. Nie można być w Rzymie i pominąć osobę św. Piotra. Podczas naszej pielgrzymki nie będziemy mówić o św. Piotrze, ale słuchać św. Piotra (a to istotna różnica). Stąd na przewodnika bierzemy św. Marka, który w swej Ewangelii spisał katechezy pierwszego z Apostołów, głoszone w Wiecznym Mieście. Będziemy zatem słuchać św. Piotra Apostoła, by Jego słowa o Zbawicielu stały się dla nas skuteczną pomocą w codziennym podejmowaniu decyzji o oddaniu życia za Pana Jezusa i Kościół!

ks. Piotr Świerczek FSSPX, duchowy opiekun pielgrzymki


Termin

Rozpoczęcie: Warszawa, lotnisko Okęcie, 4 listopada, godz.5:15

Zakończenie: Warszawa, lotnisko Okęcie, 11 listopada, godz. 12:45

Odpłatność

Cena uczestnictwa wynosi 3990 zł + 220 euro.

Zaliczka płatna bezpośrednio po zakwalifikowaniu: 1600 zł. Pełna płatność (w złotówkach) do 1 października. 220 euro należy mieć w gotówce na lotnisku.

Organizacja

Organizację pielgrzymki powierzyliśmy znanemu nam Biuru Pielgrzymkowemu MISJA TRAVEL z Poznania. Ramowy program poszczególnych dni, a także najważniejsze informacje dotyczące pobytu, zakwaterowania, transportu, przygotowania się do pielgrzymki są dostępne tutaj (plik PDF).

Oferta Biura MISJA TRAVEL zawiera kilka usług, które można wykupić za dodatkową opłatą, w szczególności są to:

  • pokój jednoosobowy: 799 zł;
  • podwyższenie kwoty ubezpieczenia zdrowotnego z 20 do 40 tys. EUR: 78 zł;
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji: 277 zł.

Wszystkie usługi dodatkowe (plik PDF).

Więcej szczegółów znajduje się na stronach Biura

Zgłoszenia

Lista uczestników jest już pełna, nie przyjmujemy dalszych zgłoszeń.

Z osobami zakwalifikowanymi niezwłocznie skontaktuje się Biuro MISJA TRAVEL w celu zawarcia formalnej umowy oraz przekazania danych do wpłaty zaliczki.

W razie niejasności pomocą służy Sekretariat rekolekcji: e-mailowo rekolekcje@fsspx.pl bądź telefonicznie: 22 615 96 11.

komunikat dodany: 28.05.2022
ostatnia aktualizacja: 12.06.2024
drukuj jako ogłoszenie dla kaplicy

Pozostałe komunikaty dla tego miejsca

Brak innych komunikatów

Komunikaty duszpasterskie dotyczące wszystkich miejsc

09.07 obóz wakacyjny dla chłopców [Ochotnica Dolna]
18.07 obóz wakacyjny dla dziewcząt [Ochotnica Dolna]
16–23.08 obóz wędrowny dla chłopców [Pieniny i Beskid Sądecki]
23–30.08 obóz wędrowny dla dziewcząt [Pieniny i Beskid Sądecki]